Ką Anykščių šilelis kalba 21 amžiaus žmogui?


Ka anyksciu silelis kalba siandienos zmogui. Ka anyksciu silelis kalba xxi amziaus zmogui. Ka anyksciu silelis kalba zmogui. Anyksciu silelis siandienos zmogui. Anyksciu silelis analize. Ka kalba anyksciu silelis zmogui. Ka anyksciu silelis kalba 21a zmogui. Ka anyksciu silelis kalba siandienos zmogui?. Ka anyksciu silelis kalba xxi a zmogui. Ka anyksciu silelis kalba siandienos zmogui pastraipa.

Ką „anykščių šilelis“ kalba xxi amžiaus žmogui?

Antanas Baranauskas XXIa romantikas, klasikinės poemos „Anykščių šilelis“ autorius. Šiuo kuriniu poetas ne tik įrodė, kad ir lietuviu kalba galima kurti poemos, taip pat parodė miško grožį, gamtos ir žmogaus ryšį. Apie tai ir yra kalbama kūrinyje 21a. žmogui.

Poemoje daug kalbama apie miško ir žmogaus draugystę. Autorius pirmiausia išreiškia dvasinę svarbą, kadangi miškas siejamas su pagonybės laikais. Taigi senovės žmogus labai vertino gamtą, lygino ją su dangaus kūnais, rojumi „Lyg tarytum ramumas teip dūšion įslinko“. Taipogi Baranauskas vaizduoja ir praktines savybes, miškas visada buvo ir yra dosnus: teikia medžiagas pastogei, gina nuo bado, saugo nuo priešų ir tuo tarpu padeda su jais kovoti. Bet labiausiai miškas veikia žmogų, jį ramindamas ir guosdamas. Žmogus buvo taip suaugęs su gamta, jog miškas ne tik gydė nualintą kūną, guodė pavargusią sielą, bet ir žadino kilnius jausmus.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (269 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Jolita
  • Ką Anykščių šilelis kalba 21 amžiaus žmogui?
    10 - 2 balsai (-ų)
Ką Anykščių šilelis kalba 21 amžiaus žmogui?. (2012 m. Rugsėjo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/ka-anyksciu-silelis-kalba-21-amziaus-zmogui.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 21:01
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo