Ką apie žmogų pasako kūno kalba?


Kūno kalba. Sąvoka. Ką apie žmogų pasako kūno kalba? Melo signalai. Nervingumo signalai. Kūno kalba pasaulyje. Rankų gestai. Sunertų rankų barjerai. Daliniai sunertų rankų barjierai. Vertinimo ženklai. Teigiama kūno kalba. Neigiama kūno kalba.


Kūno kalba – sąvoka, apimanti dviejų ir daugiau žmonių bendravimo formą, naudojant ne garsus ar kitas priemones, o kūno judesius. Kūno kalba taip pat yra viena iš efektyvios komunikacijos priemonių, padedančių geriau suprasti pašnekovą. Domėtis kūno kalba svarbu, nes dažnai kūnas suteikia daug informacijos apie žmogų. Visgi tam tikrų judesių ar gestų negalima vienareikšmiškai suprasti, nes žmonės pernelyg skirtingi.

Kūno kalba apie žmogų suteikia daugiau informacijos ir pasako daugiau dalykų, nei jis pats komunikuodamas. Kūno kalba mums gali išduoti žmogaus savijautą - kaip jis jaučiasi vienoje ar kitoje situacijoje, - pasitikėjimo savimi lygį, charakterį. Taip pat gali atskleisti reprezentacinį žmogaus tipą, tai yra pasakyti, ar jis yra vizualas, audialas ar kinestetikas.Vizualų kūno kalba spinduliuoja atvirumą, pasitikėjimą savimi, jų didesnė ekspresija, judėjimas,  gausesnė gestikuliacija. Kai mąsto, pokalbio metu vizualų žvilgnis neretai krypsta į viršų, vidutiniškai akių kontaktas išlaikomas 70 proc. Likusius 30 proc. laiko vizualai žiūri į viršų, o audialai - akių lygmeniu. Kinestetikai žvilgsnį koncentruoja į apačią, nes jie yra uždaresni, labiau rezervuoti, jų kūno kalba labiau surakinta.

Yra aiškūs kūno kalbos signalai, susiję su melu. Šiuos signalus žmogus turi nuo gimimo.

Rankose žmonės neretai laiko kokį nors daiktą, pavyzdžiui, tušinuką.

  • MS PowerPoint 1485 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (771 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Gabrielė
  • Ką apie žmogų pasako kūno kalba?
    10 - 2 balsai (-ų)
Ką apie žmogų pasako kūno kalba? . (2020 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/ka-apie-zmogu-pasako-kuno-kalba.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 13 d. 16:35
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo