Ką galime spėti apie Europos Sąjungos ateitį sprendžiant iš šiandienos krizių sprendimo joje?


Ką galime spėti apie Europos Sąjungos ateitį sprendžiant iš šiandienos krizių sprendimo joje ĮVADAS. Glaustai apie es. Šių dienų krizės Europos sąjungoje. Europos sąjungos ateities scenarijai baltoji knyga dėl Europos ateities.


”Europos Sąjunga (ES) yra demokratinių Europos valstybių šeima, pasiryžusi veikti išvien taikos ir gerovės labui“ (šitą į skaidres) rašoma ES atstovybės Lietuvoje internetiniame puslapyje.

Europos Sąjunga yra unikali ekonominė ir politinė 28 Europos šalių sąjunga. Kartu šios šalys užima didžiąją dalį žemyno. Jos narės yra įsteigusios bendras institucijas, kurioms perduoda dalį savo suvereniteto, kad tam tikri konkretūs bendro intereso klausimai galėtų būti demokratiškai sprendžiami Europos lygmeniu. ES pirmtakė -1958 m. Europos ekonominė bendrija (EEB) buvo sukurta po Antrojo pasaulinio karo. Pirmiausia buvo siekiama skatinti ekonominį bendradarbiavimą, tam kad tarpusavyje prekiaujančios šalys taptų vienos nuo kitų ekonomiškai priklausomos ir išvengtų konfliktų. Europos sąjungos vardą gavo tik 1992 metais. Pradžioje sąjunga buvo sudaryta tarp šešių pagrindinių valstybių: Belgijos, Italijos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Prancūzijos ir Vokietijos, kurios bendradarbiavo daugiausia prekybos ir ekonomikos srityse. Laikui bėgant, įstodavo vis daugiau šalių ir šiandien ji vienija 28 šalis visoje Europoje. Lietuva taip pat prisijungė 2004 metais. Šiandien ES neapsiriboja vien šiomis sritimis ir spendžia daugiau kasdieninių klausimų, gina tokias vertybes, kaip demokratija, laisvė bei socialinis teisingumas.

TAIGI, Europos sąjunga teikia didžiulę naudą visoms valstybėms narėms, tačiau taip pat ir turi įtakos ir kiekvienos valstybės ekonomikai. Todėl mūsų pristatymo tikslas yra įrodyti jog iškilusias šių dienų krizes Europos sąjunga sprendžia efektyviai ir pats Europos sąjungos ateities scenarijus yra pozityvus.

2016 metais Jungtinės Karalystės piliečiai referendume nedidele balsų persvara nusprendė pasitraukti iš Europos Sąjungos. Tai sukrėtė ne tik pačią JK, bet ir visą Bendriją. didžiausias „smūgis“ tenka Europos Sąjungai, kadangi vienos iš valstybės-narių pasitraukimas, kalbant viešųjų ryšių terminais, neigiamai paveikia Bendrijos padėti tarptautinėje politinėje arenoje.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1525 žodžiai)
  • Universitetas
  • Miglė
  • Ką galime spėti apie Europos Sąjungos ateitį sprendžiant iš šiandienos krizių sprendimo joje?
    10 - 3 balsai (-ų)
Ką galime spėti apie Europos Sąjungos ateitį sprendžiant iš šiandienos krizių sprendimo joje?. (2020 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/ka-galime-speti-apie-europos-sajungos-ateiti-sprendziant-is-siandienos-kriziu-sprendimo-joje.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 10 d. 15:22
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo