Ką jūs manote apie savanorius apie besiplečiančią dovanojimo kultūrą, ypač vartojimo kultūros kontekste?


Ka manote apie savanorius. Dovanojimo kultūra vartojimo kultūros kontekste. Ką jūs manote apie savanorius – apie besiplečiančią dovanojimo kultūrą. Savanorius besiplečiančią dovanojimo kūlturą. Savanorystė. ką manote apie savanorystę, ypač vartojiškos kultūros atžvilgiu?. Besiplečianti dovanojimo kultūra. Smk vartojimo kultura referatas. Kulturos vartojimo ese. Referatai tema koke biblioteka galima laikiti kulturos zidiniu. Www.varojimo kult8ra.

Ką jūs manote apie savanorius – apie besiplečiančią dovanojimo kultūrą, ypač vartojimo kultūros kontekste?

Pasak sociologo bei filosofo zygmunto baumano, šiuolaikinė visuomenė yra vartotojų visuomenė. Tai reiškiasi visų pirma tuo, kad gaminama yra daugiau, negu vartojama. Bendruomenėje įsigali socialinių ryšiu trapumas, neprisirišimas, pragmatinis požiūris į aplinkinius.

Lietuvos ekonomikoje dominuoja paslaugų, o ne pramonės ar žemės ūkio sektoriai, tačiau šią visuomenę vargu ar galima vadinti vartotojiška. Pasak „verslo žinių“ tyrimo, didžiąją savo pajamų dalį (apie 60 procentų) lietuvos gyventojai išleidžia būtiniausioms išlaidoms – maistui, drabužiams, būsto mokesčiams. Palyginimui, fraiburgo universiteto duomenimis vidutinis vokietijos studentas mėnesiui pragyvenimui išleidžia 700 eurų. Iš jų būtiniausioms išlaidoms keliauja tik 30%, tai reiškia, tiek santykinai, tiek absoliučiai eilinis šio universiteto studentas vartodamas išleidžia didesnę pajamų dalį ir daugiau laiko, nei vidutinis lietuvos gyventojas, nors vokietijoje studentai laikomi vienu vargingiausių sluoksniu. Statistinis lietuvis praleidžia daugiau laiko dirbdamas ir užsidirbdamas išlikimui, o ne vartodamas, todėl vartotojiška kultūra dar tik smelkiasi į mūsų šalį.

Vartotojiška vakarų kultūra pasižymi tuo, ką sociologai vadina nomadiškumu. Baumanas pažymi, jog vartotojui svarbiausia yra kuo stipresnis pojūtis kuo greičiau – objektas neturi įpareigoti. Jei prekė reikalauja specialių žinių, išmokimo arba ilgalaikės priežiūros – ji reikalauja per daug, todėl vertinamas vienkartinumas.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 9 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (563 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ką jūs manote apie savanorius apie besiplečiančią dovanojimo kultūrą, ypač vartojimo kultūros kontekste?
    10 - 1 balsai (-ų)
Ką jūs manote apie savanorius apie besiplečiančią dovanojimo kultūrą, ypač vartojimo kultūros kontekste?. (2012 m. Kovo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/ka-jus-manote-apie-savanorius-apie-besipleciancia-dovanojimo-kultura-ypac-vartojimo-kulturos-kontekste.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 04:12
×