Ką K. Donelaitis reiškia šiuolaikiniam jaunimui?


Ką K. Donelaitis reiškia šiuolaikiniam. jaunimui? Darbo tikslai. Darbo uždavinys. Darbo metodai. K. Donelaitis. Kuo įtaigus K. Donelaitis šiuolaikiniam jaunimui? Neigiama K. Donelaičio pamokymų pusė. Kūryba. Poema „Metai“ – pagrindinis ir svarbiausias Donelaičio kūrinys. Poema suskirstyta į 4 dalis. „Pavasario linksmybės“, „Vasaros darbai“. Veikėjai. Anketinės apklausos išvados. Kristijono Donelaičio 300-osios metinės. Lietuvos paštas pirmuoju 2014 metais išleidžiamu pašto ženklu mini lietuvių literatūros pradininko. Lietuvos bankas į apyvartą išleido 50 litų kolekcinę (proginę) monetą. Darbo išvados. Darbo rezultatai. Žmonės padėję atlikti darbą. Literatūra.

Išsiaiškinti, kuo K. Donelaitis yra artimas ir įtaigus šiuolaikiniam jaunimui Stebint apklausos rezultatus įvertinti šiuolaikinio jaunimo požiūrį į K. Donelaičio asmenybę bei kūrybą.

Informacijos (straipsnių, literatūrinių šaltinių) paieška; Anketinė apklausa; Tyrimo duomenų analizė.

Poema „Metai“ – pagrindinis ir svarbiausias Donelaičio kūrinys.

Iš viso kūrinyje veikia apie 40vyr. ir 20mot. ,vieno ryškaus veikėjo nėra Viežlybieji būrai (Selmas, Pričkus, Lauras, Krizas) - įkūnija idėją kaip žmogus turėtų gyventi, darbštūs, drausmingi būrai stengiasi į savo pusę patraukti nenaudėlius Nenaudėliai būrai (Slunkius, Pelėda, Plaučiūnas, Dočys) - yra slunkiai ir tinginiai, mėgsta išgerti, veltis į muštynes Pričkus - tarpininkas tarp ponų ir būrų. Savo kilme būras, bet vykdo pono įsakymus Pasakotojas - vertina, atskleidžia savo poziciją, kartais įsiterpia į veiksmą.

Darbas didžiausia vertybė būrai darbą pradeda vos prašvitus ,į jį eina kaip į šventę, nors ir eina baudžiavą Gamta - gyvenimo mokytoja gamtos pasaulis Donelaičio nuomone yra tobulai sutvarkytas ir žmogui svarbu nenutolti nuo tos tvarkos Ponai ir būrai būrai nekenčia ponų, nes jie juos išnaudoja, žemina ponai nieko nedirba, bet viską gauna ponai yra amoralūs, o būrai moralūs būrai tolsta nuo bažnyčios, jų tradicijos nyksta.

Donelaitis šiuolaikiniam jaunimui yra žinomas ne savo asmenybe, bet parašyta poema „Metai“ Šiuolaikinis jaunimas žino, kokias vertybes skleidžia K. Donelaitis – darbą, tautiškumą, gamtą, papročius ir tradicijas, pamaldumą. Laikui bėgant, Donelaitis gali būti pamirštas dėl mažėjančio tautiškumo.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 3218 KB
  • 2015 m.
  • 24 puslapiai (806 žodžiai)
  • Gabrielė
  • Ką K. Donelaitis reiškia šiuolaikiniam jaunimui?
    10 - 9 balsai (-ų)
Ką K. Donelaitis reiškia šiuolaikiniam jaunimui?. (2015 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/ka-k-donelaitis-reiskia-siuolaikiniam-jaunimui.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 16:07
×