Ką Lietuvos kūrėjams reiškia būti Lietuvos piliečiu?


Ką Lietuvos kūrėjams reiškia būti Lietuvos piliečiu? Justinas Marcinkevičius, Maironis ir Česlovas Milošas.


Dar XIX a. Prancuzų teologas,visuomenės veikėjas Žanas Batistas sakė: „Žmogus be tėvynės – tai smiltelė, pasmerkta laiko ir erdvės atsitiktinumų savivalei“. Taip ir Lietuvos kūrėjams tėvynė suteikia būseną, kurią jie stengiasi aukštinti, tobulinti savo gimtąjį kraštą , jos kalbą ir kultūrą. Jiems būti lietuviu reiškia gebėjimą, savo širdyje jausti ir puoselėti santykį su tėvyne. Lietuvių kūrėjai jaučia pareigą ginti ir saugoti savo šalies tautiškumą. Tokie rašytojai, kaip Justinas Marcinkevičius, Maironis ir Česlovas Milošas savo kūryba ir darbais skatino tautiečius neprarasti meilės tėvynei. Remdamasis šiais autoriais savo kalboje norėčiau aptarti kokią svarbą Lietuvos kūrėjams turi tautiškumas.

Tautos poetai savo patriotiškumu ir kūryba gaivino ir gynė lietuvių tautą. Vienas iš tokių poetų yra Justinas Marcinkevičius. Sovietinio režimo metu jam teko rašyti socialistinio realizmo normoms atitinkančią poeziją. Visgi Marcinkevičius buvo suvokiamas kaip „Tautos poetas“ , nes savo kūryba jis aukštino ir saugojo lietuvių tautos kultūrinę savimonę. Jo eilėraštyje „Dainuoju Lietuvą“ lyrinis subjektas patiria džiaugsmą – tai Lietuva, pakilusi po daugybės priespaudos metų, po įvairių tautų bandymo pažeminti, sunaikinti, sutrypti.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (726 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Mykolas
  • Ką Lietuvos kūrėjams reiškia būti Lietuvos piliečiu?
    10 - 3 balsai (-ų)
Ką Lietuvos kūrėjams reiškia būti Lietuvos piliečiu? . (2019 m. Birželio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/ka-lietuvos-kurejams-reiskia-buti-lietuvos-pilieciu.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 04 d. 22:35
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo