Ką man reiškia būti civilizuotu žmogumi?


Civilizuotas zmogus. Ka man reiskia buti civilizuotu zmogumi rasinys. Ką reiškia būti civilizuotu žmogumi. Ka man reiskia laisve rasinys. Doras zmogus rasinys. Ka reiskia buti doru zmogumi. Ką man reiškia būti lietuviu. Ka reiskia buti tikru zmogumi. Ka reiskia buti civilizuotu zmogu. Ką reiškia būti žmogumi.

Ką man reiškia būti civilizuotu žmogumi?

Daugelis žmonių laiko save civilizuotais ir supranta šio žodžio savoką gan paviršutiniškai. Man civilizuotu žmogumi reiškia ne vien rengtis gražiais rūbais, gyventi name ir naudotis naujausią technika, manau civilizuotas žmogus turi būti ir vidumi, bei tobulėti.

Pirmiausia civilizuotas žmogus turi tūrėti moralės jausmą. Jis įgyjamas dar būnant vaiku, kai tėvai moko savo atžalas skirti gera nuo blogo. Neturint šio jausmo argi žmogus gali būti civilizuotas. Juk jis net gali žudyti ir visai dėl to nesigraužti. Todėl žmogus turi laikytis tam tikrų elgesio normų, kurias nustato visuomenė, kurioje gyveni, išpažystama religija ar tiesiog gyvenimo filosofija, kurią dažnai įtakoja artimieji. Besilaikantis elgesio normų žmogus neįsišoks, niekada nieko blogo kitam nepadarys, niekada nešmeiš ir stengsis būti doras.

Tokie žmonės dažniausiai turi nuoširdžias ir puoselėjamas vertybes, kurias jie be galo vertina. Nors kai kurių žmonių vertybės skiriasi, jos yra panašios savo potekste ir veda į vieną- būti geresniam. Dori žmonės gerbiantys savo vertybes, gerbia ir gyvybę. Supranta, kad ne jiems skirta ją atimti. Tokie žmonės žino, kad šventa kiekviena gyvybė, net ir negimusio kūdikėlio ar mažo gyvūlėlio.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (321 žodžiai)
  • Mokykla
  • Evany
  • Ką man reiškia būti civilizuotu žmogumi?
    10 - 3 balsai (-ų)
Ką man reiškia būti civilizuotu žmogumi?. (2012 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/ka-man-reiskia-buti-civilizuotu-zmogumi.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 17:56
×