Ką nagrinėja kologija


Ką nagrinėja ekologija. Kokie gamtos mokslai davė pradžią ekologijai. Ekologijos mokslo klasifikacija , pagrindinės ir šalutinės šakos. Ekologijos tikslai , uždaviniai ir metodai. Ką nagrinėja aplinkotyra. Ekologijos ir aplinkotyros mokslo panašumas ir skirtumai. Kokie yra aplinkos tyrimų būdai. Kokie yra aplinkos tyrimų ir stebėjimų lygmenys. Kas sudaro litosferą. Kokia yra kontinentinės žemės plutos plokštės sudėtis. Kas yra dirvožemis. Kokie yra dirvodaros veiksniai. Kodėl vyksta uolienų dūlėjimas. Kas sudaro dirvožemio kietąją fazę ? Skystąją ? Dujinę. Skystoji dirvožemio fazė. Dujinė dirvožemio fazė. Ką vadiname pedobiontais ? Kokia dirvožemio fazių reikšmė dirvožemio organizmams ? STUDIJŲ SAVAITĖ. Kokios sferos sudaro atmosferą. Kuriame atmosferos sluoksnyje vyksta pagrindiniai atmosferiniai reiškiniai ? Kokia yra apatinio atmosferos sluoksnio oro sudėtis ? Kaip kinta atmosferos oro sudėtis skirtinguose jos sluoksniuose ? Kuo svarbus yra stratosferos sluoksnis ? Kaip kinta atmosferos oro temperatūra. Kas sudaro hidrosferą ? Kokią hidrosferos dalį sudaro gėlieji vandenys ? Kokia yra vandenynų ir jūrų vandens sudėtis ? Kokie organizmai vadinami hidrobiontais ? Nuo ko priklauso hidrobiontų pasiskirstymas hidrosferoje ? Ką vadiname jūros ar vandenyno šelfu ? Kas yra neritinė ir okeaninė sritys ? Kodėl vanduo yra svarbus gyviesiems organizmams ? Paaiškinkite vandens apytakos ciklą. Kas yra garavimas ? Kondensacija ? Šių reiškinių reikšmė apytakos ciklui.


Atmosferos mokslai - tiria Žemės atmosferos procesus bei sąveiką su kitomis Žemės sistemomis.

biosfera – tai erdvė, kurioje egzistuoja gyvybė. Tai gyvųjų organizmų aplinka, kurią sudaro glaudžiai tarpusavyje susijų gamtos ir žmogaus sukurti komponentai ir juos vienijančios narūralios ir antropogeninės sistemos.

Troposferoje, tai apatinis tankiausias sluoksnis, sudarantis 90 % visos atmosferos masės.

Stratosferoje- oro sudėtis nesiskiria nuo troposferos, tik čia oras žymiai retesnis, dalis deguonies virtęs ozonu O3.

Stratosferoje yra ir labai svarbus gyvybę žemėje saugantis ozono sluoksnis, kuris absorbuodamas sklindančius nuo saulės kenksmingus ultravioletinius spindulius, įšyla ir dėl to ties viršutine stratosferos riba oras įšyla pasiekdamas apie 0 oC.

vandens organizmas – prisitaikęs gyventi ir nuolatos ar dalį gyvenimo ciklo gyvenantis vandenyje.

Vandens aplinkos ypatumai jos gyventojams, hidrobiontams, turi įtakos įvairiam prisitaikymui prie temperatūros režimo, vandens druskinės ir dujinės sudėties, judėjimų tankioje aplinkoje, slėgio.

11. Kas yra garavimas? Kondensacija? Šių reiškinių reikšmė apytakos ciklui.

5. Kaip skirstomi organizmai (augalai ir gyvūnai) pagal poreikį šviesai?

8. Kokia temperatūros, kaip ekologinio veiksnio, svarba ir poveikis įvairiems organizmams?

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (2197 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sandra
  • Ką nagrinėja kologija
    10 - 1 balsai (-ų)
Ką nagrinėja kologija. (2016 m. Lapkričio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/ka-nagrineja-kologija.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 23 d. 12:35
×