Ką reiškia būti įsipareigojusiam tėvynei rašinys (2)


Ka reiskia įsipareigojimas. Ka reiskia buti įsipareigojusi tevynei m.daukša. Ka reiskia buti isipareigujusiam tevynei. Ka reiskia buti isipareigojusiam tevynei?. Kodėl tevynė asocijuojasi su kalba.

Ką reiškia būti įsipareigojusiam tėvynei?

Pati tėvynės sąvoka neretai asocijuojasi su namais, šeima, sentimentaliais prisiminimais, susijusiais su šalimi, kurioje žmogus gimė ir augo. Veikiausiai kiekvienas, daugiau ar mažiau, laiko savo gimtinę išskirtine, jaučia norą ja didžiuotis. Todėl kyla klausimas, kaip visi piliečiai ir kiekvienas jų asmeniškai prisideda prie šio noro išpildymo? Ką iš tiesų reiškia įsipareigojimas gimtąjai valstybei? Gal nesavanaudiškas aukojimasis dėl tėvynės tėra mitas, išlikęs tik romantizuotuose praeities aprašymuose?

Pirmiausia, būti įsipareigojusiam tėvynei, reiškia būti savarankišku, išsilavinusiu, veikliu piliečiu, gebančiu pasirūpinti savimi. Kiekvienam žmogui svarbu jausti, jog, nepaisant aplinkybių, savo gyvenimą kuria jis pats. Kaip kartą yra pasakęs Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Džonas Kenedis: ,, Neklausk, ką tau gali duoti valstybė, klausk, ką tu gali jai duoti...“ Kitaip tariant, tėvynė nėra kažkas, kas užtikrina materialinį stabilumą ir patogų gyvenimą. Priešingai – tai yra abstrakti sąvoka, įgijanti prasmę tik išsilavinusioje, savimonę turinčioje visuomenėje, kurios nariai prisideda prie tėvynės kūrimo tobulindami save, žinias ir įgūdžius pritaikydami gerovės valstybėje kūrimui. Puikus šios minties įgyvendinimo pavyzdys yra XIX a. Lietuvoje gyvavusi Filomatų draugija.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2014 m.
  • 2 puslapiai (582 žodžiai)
  • Mokykla
  • Diana
  • Ką reiškia būti įsipareigojusiam tėvynei rašinys (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Ką reiškia būti įsipareigojusiam tėvynei rašinys (2). (2014 m. Lapkričio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/ka-reiskia-buti-isipareigojusiam-tevynei-rasinys-2.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 13:58
×