Ką reiškia būti laimingu?


Įvadas. Laimės pojūtis. Laimė glūdi jos siekime. Laimė ne piniguose, o jų kiekyje. Kas daro žmogų laimingu? Tyrimo analizė. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas. Priedai.


Atliekant tyrimą anketų buvo patalpinta internete , skirta 16 metų ir vyresniems žmonėms.

Anketose pirmieji klausimai demografiniai, jais siekiau charakterizuoti respondentus pagal lytį, amžių. Tolesniais klausimais bandžiau išsiaiškinti kokioje aplinkoje gyvena, kaip jie jaučiasi supamoje aplinkoje . Didžioji dalis anketos klausimų yra orientuoti į laimę, išsiaiškinti laimės nebuvimo priežastis, padarinius, jų sąryšį su aplinkiniais. Taip pat siekiau išsiaiškinti, kokie studentų manymu efektyviausi būdai surasti tikrąją laimę .

Apklausoje iš viso dalyvavo 52 asmenys , t.y 38 vyrai ir 14 moterys. Tai matome 1 pav .

Analizuojant mūsų tyrimo problemą yra svarbu sužinoti ar apklaustieji jaučiasi laimingi. Buvo labai džiugu matyti, kad labai didelė dalis atskleidė, jog esą išties laimingi. Kitų tiriamųjų nuomonė pateikta 2 paveiksle.

Apklausoje dalyvavę žmonės laimės būvimą išreiškia labai įvairiai. Taigi apskaičiavome vidurkį, kuris lygus 7,43 , o tai rodo, kad apklaustieji nesijaučia visiškai laimingi.

Apklaustieji teigia . jog jų gyvenamoji aplinka turi didelę įtaką laimės formavimuisi. Taigi daugelis apklaustųjų gyvena nevisai teigiamoje aplinkoje. Tai matome 3 paveiksle .

Apklausos nariai nurodė ką veikia kai jaučiasi nelaimingi. Buvo 6 galimi variantai : skaito knygą, pavalgo , eina miegoti , sportuoja , susitinka su draugais , bando apie tai negalvoti. Bendrą rezultatą matome 4 paveiksle.

Daugelis apklaustųjų paklausti kaip reaguoja į tai , kad kai jų šeimos nariai ar artimi draugai jaučiasi nelaimingi, atsakė jog bando juos pralinksminti, o keli ir patys pradeda liūdėti taip pat ( 5 pav) .

Apklaustųjų nuomonės apie pinigų būtinumą norint jaustis laimingu, labai įvairios. Dauguma vis dėlto mano, jog pinigai yra kaip būtinybė . Nemaža dalis taip pat mano jog neturint labai daug pinigų galima jaustis labai laimingu žmogumi. Detalesni duomenys pateikti 6 paveiksle.

  • Sociologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 145 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1608 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kontautaite
  • Ką reiškia būti laimingu?
    10 - 1 balsai (-ų)
Ką reiškia būti laimingu?. (2017 m. Sausio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/ka-reiskia-buti-laimingu.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 14:14
×