Ką reiškia būti tikru savo valstybės piliečiu?


Ka reiskia buti savo salies pilieciu. Ka reiskia buti lietuvos pilieciu.

Ką reiškia būti tikru savo valstybės piliečiu. Tautos pamačiau naują žodį tad aiškinuosi. Informacijos prisirinkau daug. Ką turiu ? Kas iš to ? Žvelgiam. Žiūrim , kas per pareigos. Kažkas negerai. Valio , pavadinimas išsisprendė. Mėginu konstruoti įžangą. Vienas iš variantų gali būti. Pirmiausia , tikras pilietis turi ginti savo šalies laisvę. Tačiau iškovoti laisvės nepakanka , ją tikras pilietis turi ir saugoti. Pirmiausia , reikia saugoti savo tautos kalbą. Kalba neatsiejama ir nuo tautos papročių ir tradicijų. Ar tai vieninteliai teiginiai ? Galime ir susmulkinti ir iš jų rinktis. Kaip matome į šiuos teiginius įeina ir. Kokie dar argumentai šauna į galvą. Taigi tokia išklotinė , toks kelias , norint parašyti gerą rašinį. Argumentus pildykite patys. Paskaitykite panašių temos. Joms tiks daug paminėtų argumentų , svarbu sudėlioti juos taip , kaip prašo pavadinimas. Panašios temos. Toliau priedai „ minčių šturmui “. Kokios lietuvio nacionalinės savybės Jums atrodo gražiausios , o kokios ne. Lietuvos kultūros , istorijos ar visuomenės veikėjas , kuris Jums yra autoritetas ? Ir kodėl. Aputis rašytojas. Audronė Vaitkutė politikė , publicistė. Landsbergis politikas. Vaiškūnas kraštotyrininkas.

Pirmiausia pagalvoju, kas šauna į galvą, išgirdus tą žodį, o paskui (jei dar netvirtai žinau, galiu pasitikrinti ir žodyne). Tad mėginkim:

Pilietis – asmuo turintis pilietybę ir su tuo susijusias teises ir pareigas.

Aha, galvoju. Pilietybė būna įrašyta gimimo liudijime arba pase. Tad ko čia benori – kas parašyta asmens dokumente, tas ir yra. Kam rašinį berašyti?Paskaitysiu, o ką informuoja giminiški žodžiai.

Vaaau, pasirodo įrašo asmens dokumente nepakanka – dar ir galvoti reikia. Ir apie ką gi tas pilietis turėtų galvoti?Dar pavadinimas turi raktinį žodį VALSTYBĖ.

Dažniausiai tai bendruomenė, kurią sudaro vienos tautos žmonės. Tačiau ir kitatautis, gyvenantis valstybėje kaip pilietis, gali naudotis tos valstybės teisėmis ir vykdyti pareigas.

PAREIGAS??? Ar tik nebus tikrai geras pilietis tas, kuris gerai vykdo pareigas. (Panašu į mokyklą, bet juk ir mokykla bendruomenė, ar ne?)

Žiūrim, kas per pareigos:

DABAR KAIP IR AIŠKU, KAD NORĖDAMAS VADINTIS TIKRU SAVO VALSTYBĖS PILIEČIU, TURI LAIKYTIS ŠITŲ PAREIGŲ. JEI KIEKVIENAS LAIKYSIS ŠIŲ PAREIGŲ, VADINASI, GARANTUOS VIENAS KITAM IR TEISES.

Ar tik nebus taip, kad Lietuvoje kažkas negerai. Kad žmonės nesilaiko šių pareigų. O jeigu nesilaiko, tai man teks priminti, kas yra tikras pilietis ir kartu įrodyti, kas tikras pilietis kuria gražią savo šalį.

Valio, pavadinimas išsisprendė. Mėginu konstruoti įžangą.

Šiandien labai populiaru kalbėti apie pilietiškumą. Lietuvoje vis dažniau pasigirsta kalbų, kad žmonėms jo trūksta. O to trūkumo pasekme įvardijama gana sudėtinga mūsų valstybės padėtis. Mes nepilietiški? Bet juk pažiūrėkime į kalendorių. Kiek ten raudonai pažymėtų valstybinių švenčių. Mes jas pamename, švenčiame. Galų gale, mūsų asmens dokumentuose aiškiai parašyta – Lietuvos pilietis. O gal to nepakanka, gal norint vadintis tikru piliečiu reikia nuveikti kažką daugiau?

Benagrinėdami pavadinimą radome nemažai informacijos, padėsiančios formuluoti teiginius. Reiktų susirašyti kuo daugiau, o paskui atsirinkti pagal svarbumą ir galimybę argumentuoti.

Pilietis be valstybės ne pilietis, ar ne? Dėl to pradėti reikėtų nuo valstybės gynimo. Kaip manote?

Tai sutaptų su teise Nr. 2. O mes viską galime supaprasti ir parašyti.

Argumentų rasime daug. Pirma galime kalbėti, kad tolimoje praeityje vykusias kovas. O vėliau valstybingumą dar geriau įsisamoninus – 1918 metų (taiki laisvė), 1944 antisovietinė rezistencija, 1989 Baltijos kelias, 1991 Sausio 13-oji.

Tačiau iškovoti laisvės nepakanka, ją tikras pilietis turi ir saugoti. Pirmiausia, reikia saugoti savo tautos kalbą.

  • Pilietiškumas Analizė
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (2461 žodžiai)
  • Mokykla
  • Domantė
  • Ką reiškia būti tikru savo valstybės piliečiu?
    10 - 9 balsai (-ų)
Ką reiškia būti tikru savo valstybės piliečiu?. (2015 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/ka-reiskia-buti-tikru-savo-valstybes-pilieciu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:10
×