Ką reiškia gyventi


Ką reiškia gyventi.

Kai kurie žmonės sako, kad myli lietų, o kai pradeda lyti išskleidžia skėčius. Kai kurie sako, kad myli saulę, bet kai ji stipriau šviečia, jie ieško pavėsio. Žmonės sako, jog myli vėją, bet kai jis pradeda smarkiau pūsti uždaro langus. Žmonės nebežiūri į žvaigždes. Nesupranta, ką reiškia išeiti pasivaikščiot per lietų vien tam, kad sušlaptum arba nebežino, kaip kvepia ką tik nupjauta žolė. Dauguma galvoja, ką pamanys kiti. Dėl to ir riboja save. Jie laiko nusipirkę kažką skanaus savo spintos kampe “ypatingai progai”. Žmonės nesupranta, kad ypatingos progos gali nebūti. Jie nesupranta, kad galbūt už kelių minučių jie mirs ar žus, taip ir neparagavę daug metų laikyto skanaus dalykėlio “ypatingai progai”. Jie nesupranta, kad niekada nebebus jaunesni, nei tą akimirką, kurią gyvena. Ir dauguma žmonių egzistuoja, o galvoja, kad gyvena. Jei jie gyventų, tai sakytų, kad myli daug dažniau, neslėptų to ir nieko nelaikytų “ypatingai progai”.

Gyvenimas – tai laiko tarpas tarp gimimo ir mirties, kuriame dažnai susiduriame su sunkumais, džiaugsmais, liūdesiu, taip pat kenčiame, tobulėjame, linksminamės... Manau visi tai žino, juk gyvena. Bet ar mes susimąstome kaip iš tikro reikia gyventi, kad gyvenimas turėtų prasmę? Ne, o derėtų. Reikia gyventi teisingai, bet ką tai reiškia?

Stenkis labiau, negu kiti mano kad reikia. Pasitikėk labiau, buk naudingas labiau, tikėkis daugiau, nors kiti ir manys jog tai ne įmanoma.

Gyvenimas tai mokykla, kuri moko visada. Iki pat mirties.

Reikia vengti neigiamų minčių ir veiksmų. Bet nereiškia, kad mes turime atsisakyti visų nuostabių gyvenimo dalykų. Asketizmas tai ne natūralu. Juo mes sau kenkiame. Jei žmogus sąmoningai siekia gėrio, valgydamas, gerdamas, pramogaudamas, gyvendamas natūralų seksualinį gyvenimą, prisižiūrėdamas savo kūną, juokdamasis, juokaudamas, džiaugdamasis, - tuomet jis atlieka savo vaidmenį kaip žmogus. Svarbiausia, kad viskas vyktų natūraliai.

Reikia stengtis gyventi gerai ir gražiai, kiek tik įmanoma. Sunkumus, rūpesčius ir liūdesį reikia priimti natūraliai.

Gyvenimo išbandymai būna sunkūs, kartais suprantame, kad jie viršija mūsų kantrybę, jėgas ir turime iš kažkur pasisemti energijos. Tačiau jėga, tiems išbandymams ištverti slypi mumyse. Žmogus turi įsisąmoninti: manyje yra jėga, su kurios pagalba aš viską galiu išspręsti. Reikia sąmoningai prikelti gyvenimui šitą jėgą. Neigiamybė yra teigiamybės stoka, pyktis – gėrio stoka, disharmonija yra harmonijos stoka.

Troškimai pas mus būna įvairūs. Norai, kurie neatitinka mūsų galimybių, ir tie, kuriuos norime pasiekti prievarta, mus gali slėgti visą gyvenimą. Nereikia daryti to, kas gali pakenkti mums patiems ir kitam, ir nereikia bandyti pakeisti kitų žmonių gyvenimo būdo prieš jų valią. Visada reikia stengtis tobulėti, ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai.

Viskas, kas susiję su pasauliu: turtas, sėkmė, šlovė ir t. t., ne visada esminis dalykas. Žmonės siekdami tik materialinės gerovės, moralinį vystymąsi dažnai užmiršta ir tampa riboti, materialaus pasaulio apsunkinti žmonės, gyvenantys tik išoriniam gyvenimui. Bet tikrosios laimės žmogus turime ieškoti ne tik išoriniame pasaulyje, bet ir savyje. Kartais, kad būt laimingu, nereikia daug materialinių gėrybių, o užtenka paprasčiausia pabendraut su artimu žmogumi ir mes tampame žymiai laimingesniais.

  • Filosofija Esė
  • Microsoft Word 37 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (3285 žodžiai)
  • Lola
  • Ką reiškia gyventi
    10 - 5 balsai (-ų)
Ką reiškia gyventi. (2015 m. Rugsėjo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/ka-reiskia-gyventi.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 21:57
×