Ką reiškia įsipareigoti tautai?


Ką reiškia įsipareigoti tautai? Just. Marcinkevičius. K. Donelaitis. B. Krivickas.


Kiekvienas iš mūsų turime daugybe įvairių įsipareigojimų: šeimai, sau, draugams. Dažnai jaučiame pareigą stropiai mokytis ar darbti. Tačiau ar kada susimastome apie pareigą savo šalies žmonėms. Pareigos sąvoka yra aiškinama kaip būtinas pagal įstatymą, paprotį ar dorovę veiksmas ir ,mano nuomone, kiekvienas pilietis, vos išvydęs šį pasaulį, įgauna pareigą rūpintis savosios tautos gyvavimu, puoselėjimu bei tobulėjimu. Įsipareigojimas tautai ir jo reikšmė visuomenei atskleižiamas kaip ugdymas dvasinių ir moralinių vertybių, darbas tautiečių labui bei kova dėl jų laisvės.

Būti įsipareigojusiam tautai, reiškia ugdyti tautiečių dvasines ir moralines vertybes, puoselėti jų širdyse tautiškumą. Norint išsaugoti tėvynę, jos gerovę, pivalome suprasti, kas yra tikrosios vertybės. Gaila, tačiau dažnas šių dienų žmogus pradeda labiau vertinti materialius dalykus, degraduoja morališkai ir tai tampa tautos nykimo priežastimi. Tokiais atvejais, kai išsižadama savųjų vertybių „dėl trupinio aukso, gardaus valgio šaukšto“, tautai reikalingi sąmoningi žmonės, kurie žadintų mūsų tautinę savimonę. Tokių, nesureikšminančių materialių dalykų, žmonių ypač reikėjo ir 18 a. Rytų Prusijoje, kai šalis buvo smarkiai nualinta maro, o į ištuštėjusias lietuvių sodybas atsikraustė kolonistai.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1082 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ugnė
  • Ką reiškia įsipareigoti tautai?
    10 - 2 balsai (-ų)
Ką reiškia įsipareigoti tautai?. (2020 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/ka-reiskia-isipareigoti-tautai.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 00:01
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo