Ką universiteto idėja reiškė anksčiau ir ką ji reiškia šiandien? kaip universiteto samprata lemia kultūrą, kultūringumą?


Ka universiteto ideja reiskia anksciau ir ka ji reiskia siandien. Universiteto ideja anksciau ir siandien. Universitetas anksciau. Kaip universitetas lemia kultura. Ka universiteto ideja reiskia anksciau. Ka universiteto ideja reiskia. Universitetu kulturingumas. Kaip universiteto samprata lemia kultūra ir kultūringumą?. Ekranizacijos samprata. Universitetas kulturingumas.

Ką universiteto idėja reiškė anksčiau ir ką reiškia šiandien? Kaip universiteto samprata lemia kultūrą, kultūringumą?


Gyvendami šių dienų kosmopolitiškame pasaulyje mes dažnai net nesusimąstome, kad mūsų aplinka, vienaip ar kitaip yra tiesiogiai susijusi su kultūra ir vien jos dėka mūsų pasaulis gali tobulėti arba degraduoti ne tik iš ekonomiškos, bet ir dvasinių vertybių pusės. Manyčiau, jog dauguma žmonių net nesusimąsto, kas iš tiesų yra kultūra, juk tai – labai reliatyvi sąvoka. Todėl pirmiausia norėčiau aptarti būtent šios sąvokos prasmę.

Žodis „kultūra“ yra kildinamas iš lotyniško veiksmažodžio „colere“, kuris reiškia „apgyvendinti, lavinti, gerbti“. Galime sakyti, jog kultūra apima visą žmonių veiklą. Kartais žodžiu kultūra vadinami išskirtiniai daiktai ar veiksmai, kaip kulinarija, menas ar muzika. Mano nuomone, kultūros sritys yra šios: menas (dailė, fotografija, kinas, muzika, teatras), bibliotekos, etninė kultūra, regioninė kultūra, muziejininkystė, galerijos, paveldas, paveldo apsauga, mokslas ir technika. Taigi, kultūra – labai plati tema, todėl norėčiau aptarti siauresnę jos sritį – universitetus ir išsilavinimą.

Universitetas - aukštoji mokykla, kurioje organizuojamos aukštosios studijos, moksliniai tyrimai, suteikiami akademiniai vardai ir laipsniai.

Pirmasis universitetas įkurtas kinijoje trečiaisiais mūsų eros metais. Jis buvo pavadintas „taixue“ vardu (tarti taichu), o tai reiškia „geriausios studijos ir išsilavinimas“. Kad europoje išdygtų pirmojo šviečiamoji įstaiga, teko palūkėti – tik 1086 metais italijoje, bolonijos mieste gyventojams atsirado galimybė tobulėti universiteto dėka.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2012 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (766 žodžiai)
  • Mokykla
  • Viktorija
  • Ką universiteto idėja reiškė anksčiau ir ką ji reiškia šiandien? kaip universiteto samprata lemia kultūrą, kultūringumą?
    10 - 1 balsai (-ų)
Ką universiteto idėja reiškė anksčiau ir ką ji reiškia šiandien? kaip universiteto samprata lemia kultūrą, kultūringumą?. (2012 m. Kovo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/ka-universiteto-ideja-reiske-anksciau-ir-ka-ji-reiskia-siandien-kaip-universiteto-samprata-lemia-kultura-kulturinguma.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 08:27
×