Ką universiteto idėja reiškė anksčiau ir ką ji reiškia šiandien


Andrius valiunas. Valiunas andrius. Ka universiteto ideja reiskia anksciau ir ka ji reiskia siandien. Universiteto ideja anksčiau ir šiandien. Universiteto ideja anksciau. Universitetas anksciau. Ką universiteto idėja reiškė anksčiau ir ką ji reiškia šiandien?. Ka universiteto ideja reiskia anksciau. Ka universiteto ideja reiskia. Universiteto ideja siandien.

Lietuvių kalbėjimo potemė 2012m. Ką universiteto idėja reiškė anksčiau ir ką ji reiškia šiandien.

Universitetas, kaip ir visi kiti dalykai, turi savo vietą visuomenėje, bet ši vieta nėra tarnystės kuriai nors kitai visuomenės veiklai funkcija, ji turi būti savimi ir ne kuo nors kitu. Pirminė ir svarbiausia universiteto veikla yra siekti mokslo, – niekas negali pakeisti šios universitetinės veiklos. Antra, jis užsiima tam tikro pobūdžio ugdymu, kuris kyla iš šios veiklos.

Nuo senų laikų lietuvos kultūrai įtakos turėjo vilniaus universitetas. Xix –xx a. Pradžioje universitetas buvo svarbiausias kultūros ir švietimo centras lietuvoje, savo mokslo darbais, pažangiomis studentų draugijomis jis buvo pagarsėjęs visoje europoje. Vilniaus universitetas tapo svarbiausiu švietimo, kultūros ir mokslo, pagaliau katalikybės stiprinimo šaltiniu. Vilniaus universitete studijavo dauguma xixa. Pr. Lietuvių kultūros puoselėtojų: simonas stanevičius, simonas daukantas, jurgis pabrėža, andrius valiūnas, ir kt. Lietuviai studentai nepriklausė slaptoms lenkų organizacijoms. Jie pirmiausiai rūpinosi kultūrine ir ypač literatūrine veikla. Lietuvių kalba buvo kuriami didaktinio pobūdžio kūriniai. Jais buvo siekiama pamokyti lietuvių valstiečius. Vėliau lietuvių literatūrinės kūrybos lygis pakilo antano strazdo, antano baranausko, liudviko rėzos, dionizo poškos ir motiejaus valančiaus kūrybos dėka. Xixa. Lietuvių kalbos reikšmė lietuvoje kuriamuose veikaluose pamažu augo, o lenkų mažėjo. Dėka universiteto, kūrėsi mūsų dabartinė kultūra, kuria galime didžiuotis ir ją puoselėti.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 11 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (545 žodžiai)
  • Mokykla
  • Laima
  • Ką universiteto idėja reiškė anksčiau ir ką ji reiškia šiandien
    10 - 1 balsai (-ų)
Ką universiteto idėja reiškė anksčiau ir ką ji reiškia šiandien. (2012 m. Kovo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/ka-universiteto-ideja-reiske-anksciau-ir-ka-ji-reiskia-siandien.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 18:00
×