Kačių šlapimo takų akmenligė


Žinios apie gyvūną. Gyvenimo anamnezė (anamnesis vitae). Ligos anamnezė (anammesis morbi). Savi tyrimai (status praesens). Gyvulio išvaizda (habitus). Specialūs (pagalbiniai) tyrimai. Laboratoriniai tyrimai. Diagnozė. Diferencinė diagnozė. Prognozė. Ligos eiga ir gydymas (decursus morbi et). Epikrizė. Klinikiniai požymiai. Bendrieji požymiai. Diagnozės nustatymas. Gydymas ir profilaktika. Literatūra.

Dažniau ši liga nustatoma patinams (76 % lyginant su katėmis (24 %)), ypatingą rizikos grupę sudaro kastruoti katinai. Šlapimas iš šlapimo pūslės išteka šlapimkanaliu. Trijose vietose šlapimkanalis suiaurėja, dėl to tose vietose gali pradėti kauptis šlapimo akmenys. Pirmoji vieta kur jie gali kauptis yra prie prostatos, antroji 8-10mm iki varpos galo, trečioji-varpos gale. Šlapimo pūslėje gali susdaryti ir kalcio oksalatai jų susidarymo priežastis yra per žemas pH kraujyje ir šlapime, taip pat dėl hiperkalcemijos. Taip pat gali atsirasti ir kalcio fosfatų ir amoniako rūgšties akmenų.

  • Medicina Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 95 KB
  • 2013 m.
  • 13 puslapių (1812 žodžiai)
  • Kačių šlapimo takų akmenligė
    10 - 3 balsai (-ų)
Kačių šlapimo takų akmenligė. (2013 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaciu-slapimo-taku-akmenlige.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 22:41
×