Kačių veislės


Kačių veislės. Savannah veislė. Bengalų veislė. Munchkin veislė. Norvegų miškinė. Manx veislė. Kartezianinė. Abisinijos katės. Sokokė. Somalio katės. Koratai. Singapūro katės. Egipto Mau. Bombėjaus katės. Egzotų trumpaplaukės.

 Kartezianinė katė yra kilusi iš Prancūzijos. Ši veislė priskiriama naminėms katėms. Įdomu yra tai, jog Didžiojoje Britanijoje šios katės nėra oficialiai įregistruotos, kadangi jos neįtikėtinai panašios į Britų trumpaplaukes kates. Šios katės garsėja dėl vieno tik joms būdingo bruožo – jų kaukolės forma bei veido oda suformuoja iliuziją, kad jos visuomet šypsosi. Įdomus susitarimas galioja tarp šių gyvūnų šeimininkų – katės gimimo data nulemia, iš kokios raidės prasidės jos vardas. Pavyzdžiui, šeimininkai gali nuspręsti, kad visos 2013m. gimusios katės turės būti vadinamos iš “g” raidės prasidedančiu vardu, todėl visi šeimininkai bendru sutarimu taip ir elgiasi. Verta pažymėti, kad Prancūzijoje Kartezianinės katės yra mylimos ir dėl daugiau priežasčių, pavyzdžiui, puikių medžiojimo gebėjimų.

Koratai – kačių veislė, kuri, kaip manoma Tailande, dar yra vadinama laimės nešėja. Šie gražūs padarėliai turi ir alternatyvų pavadinimą, tailandietišką – „Si-Siwat“, kas iš tailandiečių kalbos verčiant reikštų „Sawat sėklų spalva“ (ganėtinai subtilus pavadinimas). Kaip jau galėjote suprasti, šie katinai yra kilę iš Tailando. Pirmą kartą šie gyvūnai paminėti dar labai senai ~1300-1700 prie mūsų Erą. Šiuo metu, pastarasis dokumentas yra saugomas vienoje iš didžiųjų Bankoko bibliotekų. Pirmą kartą į Europą, o tiksliau Didžiąją Britaniją, Koratai pateko 1889 metais. Tačiau dėl neįtikėtino panašumo į siamokatinus, juos vadino mėlynaisiais siamo katinais. Po išsamesnių tyrimų buvo išsiaiškinta, jog tai visgi nėra siamo veislės rūšis, o nauja, koratų.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 870 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (1204 žodžiai)
  • Inga
  • Kačių veislės
    10 - 3 balsai (-ų)
Kačių veislės. (2013 m. Lapkričio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaciu-veisles.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 04:38
×