Kada Europoje prasidėjo ir baigėsi viduramžiai? Kodėl taip manote? Kokie dar galimi šio klausimo atsakymai? Kodėl jie nėra tokie įtikinantys?


Kada Europoje prasidėjo ir baigėsi viduramžiai? Kodėl taip manote? Kokie dar galimi šio klausimo atsakymai? Kodėl jie nėra tokie įtikinantys?


Labai svarbu ne tik žinoti pagrindinius istorinius įvykius viduramžiuose, bet ir apibrėžti pačių viduramžių pradžią bei pabaigą. Tačiau tai nėra taip lengva, nes atskirose teritorijose, kultūrose, visuomenės sluoksniuose vienu metu vyko skirtingi procesai. XII a. Prancūzija ir Vokietija stovėjo ties naujų kokybinių pokyčių kultūriniame gyvenime slenksčiu, tuo tarpu Skandinavijos ar Vidurio Rytų Europos šalys dar visai nesenai buvo įsiliejusios į krikščioniškosios Europos civilizaciją. XVI a. apsišvietusi bajorija jau studijavo humanistų raštus, o XVIII a. valstiečiai dar tebekartojo cikliškus sezoninius darbus, kurių atitikimo būdai per amžius buvo mažai pakitę.

Viduramžių pradžia tradiciškai laikomi 476-ieji metai (paskutinio Vakarų Romos imperatoriaus Romulo Augusto nuvertimas o t.y. Vakarų Romos imperijos žlugimas ). Tačiau ilgainiui istorikai pastebėjo, kad buvusios imperijos teritorijose ta ekspansija iš pradžių nedaug ką pakeitė. Vietinė aristokratija išlaikė pozicijas, ekonominės struktūros išliko daugmaž tokios pat, literatūrinėje kūryboje tęstos romėniškos tradicijos.

  • Istorija Namų darbas
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (846 žodžiai)
  • Aistė
  • Kada Europoje prasidėjo ir baigėsi viduramžiai? Kodėl taip manote? Kokie dar galimi šio klausimo atsakymai? Kodėl jie nėra tokie įtikinantys?
    10 - 4 balsai (-ų)
Kada Europoje prasidėjo ir baigėsi viduramžiai? Kodėl taip manote? Kokie dar galimi šio klausimo atsakymai? Kodėl jie nėra tokie įtikinantys?. (2016 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/kada-europoje-prasidejo-ir-baigesi-viduramziai-kodel-taip-manote-kokie-dar-galimi-sio-klausimo-atsakymai-kodel-jie-nera-tokie-itikinantys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 11:38
×