Kadagys ir kadagių gentis


Įvadas. Lietuvoje auginamos kadagio genties rūšys ir jų dekoratyvinės formos. Daūrinis kadagys (jupinerus davurica pall. Horizontalusis kadagys (jupinerus horizontalis moench. Kazokinis kadagys (jupinerus sabina. L. Kininis kadagys(jupinerus chinenis l. Paprastasis kadagys (jupinerus communisSaržento kadagys( jupinerus sargentii ( henry ) takedaTarpinis kadagys( jupinerus x media vanmelleUolinis kadagys (jupinerus scopulorum sarg. Virgininis kadagys ( jupinerus virginianal. Žvynuotasis kadagys (jupinerus squamata buch. -HAM. EX D. DONIšvados. Informacijos šaltiniai.

Dekoratyviniai augalai ne tik pagražina aplinką, bet ir sukuria palankesnes sąlygas gyvenimui ir gamybinei veiklai. Jų svarba želdynuose ir reikšmė žmogui svarbi bei įvairiapusė.

Želdynai ir juose auginami dekoratyviniai augalai apsaugo sodybas, gyvenvietes nuo smarkių ir šaltų vėjų. Apsauginės juostos dirvas saugo nuo išpustymo, o vandenis – nuo taršos.

Sanitarinė higieninė jų reikšmė – reguliuoti mikroklimato sąlygas – veikia oro temperatūrą ir drėgmę. Medžiai, krūmai karštą vasaros dieną sumažina oro temperatūrą 2– 3° C. Santykinė oro drėgmė tarp medžių 10–20 % didesnė negu atviruose plotuose. Jie sulaiko dulkes ir slopina triukšmą. Tanki medžių ar krūmų juosta, vijokliniai augalai ant namo sienos arba tvoros sulaiko iki 80 % dulkių. Dekoratyviniai augalai želdiniuose vaidina svarbų vaidmenį ir kraštovaizdžio formavimui, žmogaus gyvenimo, gamybinės veiklos, estetiniams poreikiams tenkinti. Pastatų, įrengimų, kelių, želdynų išdėstymą kraštovaizdyje nulemia vietos gamtinės sąlygos, gyvenimo ir gamybos reikalavimai bei projektuojančiojo asmens žinios, jo estetinis pojūtis. Kai kuriems kraštovaizdžio plotams – erdvėms – formą suteikia vietos reljefas (kalvos ir lygumos), pastatai (jų aukščiai ir erdviniai tūriai), natūralūs ar dirbtiniai vandens telkiniai (upė, ežeras, kūdra) ir želdynai. Svarbus vietinės augalijos pobūdis, nes kuriant kultūrinį kraštovaizdį, naujas augalų rūšis reikia derinti su natūralių bendrijų augalais ir stengtis išsaugoti natūralią vietinę augaliją (Lapinskienė, 2005). Panaudojant dekoratyvinius augalus želdynuose , sutvarkoma ir pagražinama žmogaus gyvenamoji, gamybinė, poilsio aplinka, miestai, gyvenvietės, sodybos. Įvairių spalvų, formų medžiai ir krūmai. įdomūs jų deriniai suteikia žmonėms psichologinį, emocinį ir estetinį komfortą (Budriūnas ir kt., 1998; Bučas, 2006; Januškevičius, Baronienė, 2009; Miestų...,. 2009).

Darbo tikslas: Kadagių genties aprašymas

Uždaviniai:

1.Aprašyti Kadagių gentį

2.Išanalizuoti Lietuvoje savaime augančias ir auginamas kadagių rūšis ir dekoratyvines formas, ekologinius reikalavimus, dauginimą ir panaudojimą želdynuose

  • Microsoft Word 1381 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (2819 žodžiai)
  • Silvija
  • Kadagys ir kadagių gentis
    10 - 6 balsai (-ų)
Kadagys ir kadagių gentis. (2015 m. Kovo 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/kadagys-ir-kadagiu-gentis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 14:54
×