Kai kurios šalys turi senas tautinio kostiumo dėvėjimo tradicijas, o etiketo žinovai jį prilygina vakarinei aprangai. Aptarkite tautinio kostiumo vilkėjimo tradicijas senovės ir šių dienų Lietuvoje - Kultūra, 5 potemė


Tautinio kostiumo vilkejimo tradicijos senoves ir siu dienu lietuvoje. Tautinio kostiumo devejimas lietuvoje. Tautinio kostiumo devejimo tradicijass. Tautinio kostiumo dėvėjimo tradicijos. Tautinio kostiumo vilkejimo tradicijos lietuvoje. Kostiumai šių dienų. 5. kai kurios šalys turi senas tautinio kostiumo dėvėjimo tradicijas, o etiketo žinovai jį prilygina vakarinei aprangai. aptarkite tautinio kostiumo vilkėjimo tradicijas senovės ir šių dienų. Tautinio kostiumo vilkejimo tradicijos. Lietuvos tautinio kostiumo tradicijos dabar. Devejimo tradicijos.

10 klasės kalba 2016 metams. Kultūra 5 potemės pavyzdys išplėstinis planas, šaltiniai. Kalbėjimo potemė apie tautinio kostiumo dėvėjimo tradicijas.

5. Kai kurios šalys turi senas tautinio kostiumo dėvėjimo tradicijas, o etiketo žinovai jį prilygina vakarinei aprangai. Aptarkite tautinio kostiumo vilkėjimo tradicijas senovės ir šių dienų Lietuvoje.


Tautinis kostiumas šiuolaikiniam žmogui, pripažinkime, atrodo beveik egzotiškai. Jis apsivelkamas išskirtinėmis progomis (pvz., valstybinių švenčių metu) arba tam tikro pobūdžio renginiuose (pvz., šokių, dainų šventėse). Su tuo sutinka ir etiketo žinovai, kaip jau buvo minėta temos pavadinime. Jei išvystume žmogų be progos įprastoje aplinkoje apsivilkusį tautiniais drabužiais, lengvai nustebtume. Pagalvotume, kad jis juokauja arba bando pasirodyti – tokia apranga Lietuvoje, nors tebesame gan konservatyvi ir tradiciška šalis, per daug nenutolusi nuo savo tautinės kultūros, yra neįprasta. O seniau tai, ką šiandien laikome egzotiškais apdarais, buvo tipiška senovės žmonių apranga.

Tiesa, tai ką matome stilizuotuose paveikslėliuose (baltos moterų skarelės, puošnūs vyrų paltai arba kaip vadindavo seniau – milinės, perjuosti ryškiomis juostomis, raštuoti moterų sijonai ir taip toliau) buvo ne kasdienė, o labiau šventinė – vestuvinė, apeiginė, išeiginė apranga. Taigi tautinio rūbo dėvėjimas turi tam tikras įsišaknijusias tradicijas ir taisykles. Šiandienės tendencijos turi bendrumų su senosiomis ir atvirkščiai – daug kuo yra priešingos tam metui. Taigi šioje kalboje norėčiau aptarti tautinio kostiumo dėvėjimo tradicijas senovės ir šių dienų Lietuvoje, taip pat jas palyginti istoriniame, socialiniame kontekste. Visa tai argumentuosiu etnografiniais bei kultūriniais pavyzdžiais.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1361 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kai kurios šalys turi senas tautinio kostiumo dėvėjimo tradicijas, o etiketo žinovai jį prilygina vakarinei aprangai. Aptarkite tautinio kostiumo vilkėjimo tradicijas senovės ir šių dienų Lietuvoje - Kultūra, 5 potemė
    10 - 1 balsai (-ų)
Kai kurios šalys turi senas tautinio kostiumo dėvėjimo tradicijas, o etiketo žinovai jį prilygina vakarinei aprangai. Aptarkite tautinio kostiumo vilkėjimo tradicijas senovės ir šių dienų Lietuvoje - Kultūra, 5 potemė. (2016 m. Sausio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/kai-kurios-salys-turi-senas-tautinio-kostiumo-devejimo-tradicijas-o-etiketo-zinovai-ji-prilygina-vakarinei-aprangai-aptarkite-tautinio-kostiumo-vilkejimo.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:27
×