Kaimo ir miesto sociologija


Kaimo ir miesto sociologija. Miestiškas gyvenimo būdas. Aukšta subjektyviai emocinė šeimos reikšmė jos nariams. Miestiečių ir kaimiečių materialinės vertybės. Kaimiškas gyvenimo būdas. Kaimiškos gyvensenos ypatumai. Taigi kaimiškoje gyvenimo sanklodoje išliko tradicinės kaimynų bendrijos elementai. Kaimų bendruomenės. Gyvenimo kokybės gerinimo kaime kryptys. Miesto įtaka kaimui. Miesto ir kaimo skirtumai. Kitų šalių kaimo gerovės suvokimas, veikiamas XXI a. Miesto ir kaimo bendradarbiavimo didinimas. Kaimo turizmo sodybų plėtra.

Miestiškas gyvenimo būdas Miestiečių ir kaimiečių materialinės vertybės Kaimiškas gyvenimo būdas Kaimų bendruomenės Gyvenimo kokybės gerinimo kaime kryptys Miesto įtaka kaimui Miesto ir kaimo skirtumai Miesto ir kaimo bendradarbiavimo didinimas.

Pasak lenkų miestų sociologo A. Sicinskio, miestas – tai gyvenvietės tipas, kuriambūdingi keli pagrindiniai bruožai. Miestą apibūdina istoriškai susiklostęs miestiškas gyvenimo būdas, turintis šiuos pagrindinius požymius: Didelio gyventojų skaičiaus koncentracija ir didelis gyventojų tankumas ribotoje teritorijoje; Nedidelė teritorinių gyventojų bendrumų reikšmė, paprastai silpnai išsivystyti, pasirinktiniai ir, kaip taisyklė, funkcionalumo apibrėžti kaimyniniai ryšiai (šeimų su mažais vaikais ar senukais kooperacija dėl jų priežiūros, „automobiliniai“ ryšiai ir kt.); Anoniminių, dalykinių, trumpalaikių, dalinių ir paviršutiniškų kontaktų dominavimas tarpasmeniniame bendravime, bet tuo pačiu metu aukštas emocinių prisirišimų pasirenkamumo lygis;.

Lenkų kaimų tyrėja A. Ostrowska išskiria šiuos pagrindinius kaimiškos gyvensenos ypatumus: Darbas priklauso nuo metinių ciklų ir ritmų; Sunkesnės nei įprasta mieste darbo sąlygos; Mažos darbo mobilumo galimybės; Didelis darbo ir buities susiliejimas, namų ir pagalbinio ūkio darbų imlumas (darbas ūkyje, sode, darže praktiškai užima pusę kaimo gyventojų gyvenimo); Laisvalaikio užsiėmimų rinkinys gan ribotas; Stabili gyventojų sudėtis, silpna socialinė profesinė ir kultūrinė diferenciacija; Tipiški glaudūs giminystės ir kaimynystės ryšiai.

Padidinti kaime turimų išteklių panaudojimo laipsnį (darbo, kapitalo ir t.t.); 2. Pritraukti į kaimą papildomus išteklius; 3. Didina ekonominės veiklos produktyvumą kaime. 4. Didinti gyventojų skaičių.

  • MS PowerPoint 132 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (1077 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintarė
  • Kaimo ir miesto sociologija
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kaimo ir miesto sociologija. (2015 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaimo-ir-miesto-sociologija.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 11:18
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo