Kaimo jaunimo nedarbo mažinimas


Pagrindinės tarptautinės ir nacionalinės institucijos , dalyvaujančios kaimo jaunimo nedarbo mažinimo politikos procese. Teisinis reguliavimas ir politika dabar. Lietuvos Respublikos jaunimo politikos pagrindų įstatymas ‘‘. LR Bedarbių rėmimo įstatymas’’. Užimtumo rėmimo įstatyme’’ 2011m. Žmogiškojo kapitalo teorija. Kiekybinio tyrimo duomenų pristatymas. Koks Jūsų išsilavinimas. Ar Jūs šiuo metu dirbate. Kokia Jūsų nuomonė apie jaunimo užimtumo ir darbo rinkos politiką Lietuvoje. Kaip vertinate Lietuvos darbo Biržos veiklą. Kaip manote , kodėl Lietuvoje daug bedarbio jaunimo. Kaip manote , kokios priemonės padėtų sumažinti jaunimo bedarvystę Lietuvoje. Kokiais būdais dažniausiai ieškotės darbo.


Pagal statistikos departamento duomenimis, per pastaruosius metus kaime ypač išaugo bedarbių skaičius, net 18%. Tačiau apsilankius daugumoje kaimo vietovių, galima pamanyti, jog situacija yra kur kas prastesnė. Kaime be darbo 60-70% gyventojų, kurių vienintelis pajamų šaltinis keletas hektarų žemės bei socialinės pašalpos. ,,Su nedarbo problema susiduria daugelis net ekonomiškai stiprių šalių, ne tik Lietuva, tačiau lyginant nedarbo problema su kitomis Europos šalimis, Lietuvoje nedarbo lygis yra ganėtinai aukštas, Kaime gyvenantis ir neturintis darbo jaunimas susiduria su daug problemų: alkoholizmu, bedarbyste, darbo pagal specialybę neturėjimu, užimtumo stoka ir tai sukelia ypač daug pasėkmių, ko pasekoje nukenčia jų ateitis. Įvairiuose šaltiniuose minima, jog Lietuvai įstojus į Europos Sąjunga atsirado didesnė konkurenciją tarp kitų šalių piliečių, todėl tapo sunkiau įsitvirtinti darbo rinkoje ir tai sudarė sudėtingesnes sąlygas jaunimui susirasti gerai apmokamą ir ilgalaikį darbą. Jaunimo nedarbas miestuose jau beveik pasiekė prieš krizę buvusį lygį, tačiau ,,Darbo biržos‘‘ duomenimis kaime jis daugiau nei dukart viršija 2007 m lygį.

Politikos problema: Ar darbo politika yra pakankamai veiksminga jaunu žmonių atžvilgiu?

Viena didžiausių ekonominių problemų Lietuvoje yra nedarbas. Prie reiškšmingiausių XXI a. problemų pasaulyje nedarbas užima yra vieną didžiausių problemų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje Vienas labiausiai įtakojančių veiksnių, trikdančių kaimo vietovių klestėjimą yra Lietuvos kaimų ūkio restruktūrizacija, privatizacija, rinkos santykių plėtra, kiti vidaus ir išorės ekonominiai pokyčiai, kurie lėmė kaimo gyventojų užimtumo pokyčius kaimo ekonominėse veiklose ir nedarbo didėjimą. ,,Statistikos departamento duomenimis, per 1997 - 2001 metus bedarbių skaičius kaime išaugo net 22 proc. Kas trečias atėjęjs į darbo biržą buvo kaimo bedarbis. Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis vasarį nedarbas ES siekė 7,1%, o Lietuvoje – 7,3%. Lyginant Lietuvą su kitomis Europos sąjungos šalimis Lietuva atrodo gana prastai. Eurostat duomenimis Čekijoj fiksuojamas kur kas mažėsnis 2,4% nedarbas, Maltoje, Austrijoje bei Vokietijoje - 3,5%.’’Darbo birža, kaip pirmasis šaltinis, kuriame ieškoma informacijos, pateikia bendrus statistinius duomenis apie jaunimo nedarbą, bet tai, iš esmės, tėra statistiniai duomenys, o juos nagrinėjantys specialistai,, visų specialybių jaunimą tiria kartu. Nedarbas yra bene sunkiausiai sprendžiama visu pasaulio šalių problema. Ilgalaikis nedarbas gali sukelti daug problemų tiek kaime, tiek mieste gyvenantiems asmenims ir ypač jaunuoliams. Nedarbas neretai sukelia žmonėms psichologinių problėmų, pirmiausia tai dėl mažų pajamų, vėliau tai gali įsivystyti ir į socialines problemas, jauni asmenys ima ,,degraduoti‘‘. Nedarbas taip pat ir neigiamai atsiliepia valstybei tai pirmiausiai smukdoma ekonomika, prastėja valstybės finansai.

  • Microsoft Word 72 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2351 žodžiai)
  • Universitetas
  • Samanta
  • Kaimo jaunimo nedarbo mažinimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Kaimo jaunimo nedarbo mažinimas. (2019 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaimo-jaunimo-nedarbo-mazinimas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 27 d. 18:00
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo