Kaimo plėtros žemėtvarkos projektas ūkininko ūkio sodybos formavimui


Tekstinė dalis. Įvadas. Žemės sklypui nustatytos specialiosios žemės ir miško naudojimo sąlygos. Sodybos vietos parinkimo aprašas. Sodo projektavimas. Kelių tinklo išdėstymas. Dirvožemio vertinimas. Specializacijos nustatymas ir sėjomainos parinkimas. Sprendinių poveikio vertinimas. Grafinė dalis. Žemės naudojimo planas. Žemės vertinimo planas. Sėjomainų projetavimo planas. Projekto dprendinių brėžinys. Sprendinių poveikio vertinimo ataskaita.

Pasirinktas sklypas yra stačiakampės formos, rytinėje pusėje ribojasi su kanalu. Bendras sklypo plotas yra 16,6 ha. Visos sklypo naudmenos yra ariamoji žemė.

Projekto uždaviniai- parengti kaimo plėtros žemėtvarkos projektą ūkininko sodybos vietai parinkti. Parinkta vieta turi būti tinkama ūkininkavimui bei ūkininko pastatams statyti.

Šalia sklypo, kurį pasirinkau kaip projaktuojamąjį, teka kanalas. Jo plotas nėra skaičiuojamas į sklypo plotą, tačiau specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų laikytis vietiek privaloma.

<...> Ištrauka iš LR nutarimo dėl specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų patvirtinimo:

Mano pasirinktos sodybos plotas- 0,49 ha. Vietą parinkau atsižvelgiant į žemės derlingumą, kraštovaizdį, apsaugos zonas. Sodyba parinkta sklypo viduryje, kad būtų patogiau projektuoti sėjomainas.

Dirvožemio derlingumas sodybos vietoja siekia 34 balus. Tai yra vidutinio našumo balas. Dėl šio veiksnio, daržuose vešės pakankamai geras derlius, vaismedžių vaisiai bus skanūs ir dideli.

Priešais sodybą šiaurėje – miškas, o rytų pusėje kanalas bei miškas. Tai suteikia jaukumo ir grožio aplinkai.

Aplink sklypą kelio nėra, todėl sodybos vieta buvo parinkta atsižvelgiant į tai, kur trumpiausias atstumas iki kelio. Taip pat, kad projektuojamas kelias nedalintų kaimyninio sklypo pusiau. Prireiks pakankamai daug pinigų, norint nutiesti tinkamą naudojimui kelią. Kelias yra nutiestas 590 m. už sodybos. Taigi, tokio ilgio kelią reikės nutiesti link sodybos. Kelio plotis bus 5 m.

Sodas bus pasodintas sodybos pietų pusėje, nes ten daugiausia šilumos ir saulės. Tai lems puikų vaismedžių bei vaiskrūmių derlių.

Nuo tinkamai parinktos sodui vietos labai priklauso sodo amžius, ištvermingumas ir derlingumas. Dėl netinkamai parinktos vietos pasireiškę trūkumai sunkiai taisomi ir yra jaučiami per visą sodo egzistavimo laikotarpį. Renkantis vietą sodui reikia apsvarstyti dirvožemio, reljefo, dirvos ir podirvio tinkamumą, gruntinio vandens lygį ir kitas sąlygas. Sodui tinkamiausia vieta yra pietinėje sklypo pusėje, arčiau sodybos, netoli vandens šaltinių. Sodas turi turėti natūralią užuovėją ir būti netoli gero privažiavimo kelio.

Ūkininko sodyboje suprojektavau sodą pietinėje pusėje. Šioje vietoje geriausiai augs vaismedžiai ir vaiskrūmiai.

Privažiavimo prie sodybos nėra, todėl teko ieškoti artimiausio kelio, nuo kurio būtų galima nutiesti pravažiavimą ir iki sodybos vietos. Artimiausias kelias yra už maždaug 590 m. Kelias bus tiesiamas riboje kur susijungia du sklypai ir pamiškę. Pasirinktas kelio išdėstymas toks, kad nedalintų kaimyninio sklypo į dvi dalis, bei būtų patogus privažiuoti prie sodybos.

Tiesiamo kelio plotis bus 5 m., o ilgis 590 m. Toks kelias atitiks visus standartus, jame galės važiuoti ir sunkiasvoriai automobiliai, nebus problemų mašinoms prasilenkiant.

Dirvožemio horizontų susidarymas nulemia dirvožemio derlingumo balą. Visame, man paskirtame, plote dirvožemio našumo balas yra gan vienodas. Jis perdaug nessvyruoja, tačiau dirvožemio derlingumas yra vidutintiniškas, apie 42 balai.

Mano pasirinktajame sklype žemės ūkio naudmenų vidutinis dirvožemio balas yra vidutinis - 43,5. Ganyklų didžiojoje dalyje žemės našumo balas svyruoja tarp 38 - 51, o ariamojoje žemėje balas yra 43. Miško teritorijoje našumo balas yra 39.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (3022 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aušra
  • Kaimo plėtros žemėtvarkos projektas ūkininko ūkio sodybos formavimui
    10 - 3 balsai (-ų)
Kaimo plėtros žemėtvarkos projektas ūkininko ūkio sodybos formavimui. (2015 m. Gruodžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaimo-pletros-zemetvarkos-projektas-ukininko-ukio-sodybos-formavimui.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 23 d. 23:00
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo