Kaimo plėtros žemėtvarkos projektas. Ūkininko ūkio sodybos vietos formavimui


Įvadas. Esamos būklės analizė. Žemės sklypui specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų nustatymas. Pažyma apie ūkininkų ūkių žemės naudojimą. Pažyma apie ūkininkų ūkius, sugrupuotus pagal naudojamų ( deklaruotų) žemės ūkio naudmenų plotą. Žemės naudmenų eksplikacija. Miško įveisimas ne miško žemėje. Žemės naudojimo planas. Sodybos vietos parinkimas. Sodo projektavimas. Kelių tinklo išdėstymas. Apsauginių želdinių projektavimas. Naudmenų kaita. Projekto sprendinių brėžinys. Dirvožemio vertinimas. Vidutinio žemės ūkio naudmenų našumo balo skaičiavimo žiniaraštis. Žemės vertinimo planas. Specializacijos nustatymas ir sėjomainų parinkimas. Sėjomainų projektavimo planas. Skaudvilės kadastro vietovės plėtra. Teritorijų planavimo dokumentų sprendinių poveikio vertinimo klausimynas. Sprendinių poveikio vertinimas. Naudota literatūra.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992m. Gegužės 12d. Nutarimu 343 “Dėl specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų patvirtinimo” žemės sklypui nustatysta kelio apsaugos zona. Sklypą riboja du keliai: iš vakarų pusės 14m pločio vietinės reikšmės kelias, pietinėje sklypo dalyje driekiasi taip pat vietinės reikšmės kelias, kurio plotis 16m. Abiems keliams nustatyta kelių apsaugos zona po 10m.

•Žemės naudmenų plotuose, kurių dirvožemio našumas ne daugiau kaip 32 balai.

Skaudvilės kadastro vietovėje įveisiamia 10 miško slypų. Iš jų 6 sklypai įveisiami žemės ūkio paskirties žemėje, o 4 likę sklypai ne žemės ūkio paskirties žemėje (teritorijose apaugusiose krūmynais).

Tauragės rajone Skaudvilės kadastro vietovėje projektuojant sodybą (ūkio žemėvaldos centrą) atsižvelgta į pagrindinius techninius bei ekonominius parinkimo reikalavimus:

● sodybai įrengti parinkta aukštesnė, sausesnė, nuotakesnė vieta. Gruntinio vandens lygis drėgnuoju metų laiku yra giliau nei 1m. Nuo žemės paviršiaus;

● Skaudvilės kadastro vietovėje ūkio sodyba kurta žemėvaldos viduryje, siekiant sumažinti dirbamų laukų suskaidymą. Sklypas nėra mažas – 21,2 ha, todėl sodybai skirta 0,6 ha.

Sodo parinkimo vieta – dar vienas reikšmingas dalykas formuojamajam sklypui. Nuo tinkamai parinktos vietos priklauso sodo amžius ištvermingumas, derlingumas. Dėl netinkamai parinktos vietos pasireiškę trūkumai sunkiai taisomi ir jie jaučiami per visą sodo egzistavimo laikotarpį.

Pietiniuose, pietrytiniuose ir centriniuose Lietuvos rajonuose vasaros šilčiausios, tačiau žiemos čia šaltesnės. Daug įtakos sodams turi krituliai, oro drėgmė, rūkai. Dirvos drėgmės perteklių galima reguliuoti drenažu. Lietingi orai sudaro palankias sąlygas sodo ligoms plisti. Tuomet sunku apsaugoti vaismedžius ne tik nuo ligų, bet ir nuo kenkėjų, doroti derlių ir kt.

Sodas įrengtas pietinėje sodybos dalyje, kaip ūkininko sodybos dalis, puošianti sodybą ir teikianti šeimai vaisius. Atsižvelgta ir į tai, jog vieta arti sodybos, netoli geras privažiavimas. Jo plotas 0,3 ha. Rengiant sodą dar buvo atsižvelgta ir į dirvos tinkamumą, nes gausi vaismedžių šaknų sistema išsivysto tokioje dirvoje, kurioje yra daug organinių maisto medžiagų.

Norint suprojektuoti vietinių kelių tinklą, reikia atsižvelgti į tam tikrus reikalavimus. Tauragės rajone Skaudvilės kadastro vietovėje projektuojamame sklype buvo tiesiamas vienas vietinės reikšmės kelias, kurio plotis 5 metrai, o užimamas plotas sudaro 0,02 ha. Kelias yra sklypo pietryčiuose ir jungiasi su vietinės reikšmės keliu, kurio plotis 5m. Šis kelias projektuotas stengiantis neskaidyti dirbamų laukų bei atsižvelgta, jog butu patogu patekti į sodybą. Tiesiant kelią buvo atsižvelgta ir laikytasi šių reikalavimų:

•Trasos tarp jungiamų objektų, šiuo atveju sodybos ir sėjomainos laukų, projektuojamos trumpiausiais atstumais, tačiau laikantis patvirtinų vietinių kelių projektavimo sąlygų;

•Parenkant kelio trąsą vengiama įvairių statinių, elektros ir ryšio linijų atramų nukėlimo, nes tai pabrangina kelio tiesimo išlaidas;

•Projektuojamas kelias neturi pabloginti žemės naudojimo sąlygų – neskaidyti dirbamų žemės sklypų.

•Lauko kelias projektuojamas stengiantis, kad jis būtų trumpas, tiesus, patogus naudoti.

Apsauginiai želdiniai sodybose apsaugo jas nuo vėjų, dulkių ir užteršto oro. Želdiniai prie intensyvaus eismo kelių apsaugo pasėlius nuo jų užteršimo automobilių išmetamais teršalais. Medžiai, krūmai ir kita natūrali augalija sumažina dirvų eroziją, gerina mikroklimatą. Mūsų šalyje dažniausai sodinamos 2-3m pločio medžių ir krūmų eilės. Užuovėjinėms juostoms tinka liepos, beržai, klevai ir kiti medžiai bei krūmai. Medžiai ir krūmai sodinmai tarp eilių paliekant 2,5-3m. o tarp medžių eilėse – 2-3m. Taip pasodintas užuovėjines juostas yra patogu prižiūrėti, mechanizuotai naikint piktžoles.

Tauragės rajono Skaudvilės kadastro vietovėje projektuojamoje sodyboje parinka 3m pločio krūmų apsaugos juosta. Ši juosta parinkta prie kelio, jog saugotų sodybą teršalų ir vėjo. Juostos ilgis 670m, užimamas plotas – 0,3ha.

  • Microsoft Word 90 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (3683 žodžiai)
  • Universitetas
  • Taira
  • Kaimo plėtros žemėtvarkos projektas. Ūkininko ūkio sodybos vietos formavimui
    8 - 1 balsai (-ų)
Kaimo plėtros žemėtvarkos projektas. Ūkininko ūkio sodybos vietos formavimui. (2015 m. Spalio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaimo-pletros-zemetvarkos-projektas-ukininko-ukio-sodybos-vietos-formavimui.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 03 d. 18:18
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo