Kaimo turizmas ir rekreacija


Turizmo referatas. Įvadas. Kaimo turizmo paslaugų teikimo reikalavimai. Apgyvendinimo paslaugų reikalavimai patalpų įrengimui. Sodybų planavimas. Kaimo turizmo plėtros politika. Kaimo turizmo vieta tar pagrindinių turizmo formų ir kategorijų. Lietuvos kaimo turizmo verslo konkurencingumo didinimo priemonės. Kaimo turizmas Lietuvoje. Išvados. Literatūros sąrašas.


Kaimo turizmas yra sudėtinė Lietuvos turizmo dalis. Yra pastebima jog populiarėja individualusis kaimo turizmas. Kaimo turizmo veikla daugiau paremta ne gamyba, o paslaugų teikimu. Jis priklauso ekonominiam sektoriui. Sodybų skaičius sparčiai auga, bet turizmo augimą labai stabdo prasti gyventojų vadovavimo sugebėjimai, užsienio kalbų nemokėjimas, prasta infrastruktūra. Problema yra ta jog kaimo turizmas neturi kuo sudominti klientų, nėra didelė pasiūla pramogų, trūksta išskirtinumo. Daugiausiai kaimo sodybų yra Utenos apskrityje. Kaimo turizmo paslaugos yra labai gerai vertinamos vartotojų. Kaimo turizmo sodybas labai mėgsta žmonės gyvenantys mieste ir atvykstantys čia pailsėti. Žmonės iš kaimo sodybų tikisi gero aptarnavimo ir apgyvendinimo. Lietuvos ir užsienio turistai dažnai renkasi poilsį kaimo sodybose. Nors kaimo sodybos ir nepakankamai gerai išvystytos kaip paslaugų teikėjos, bet jų paklausa didėja. Didžiausios problemos yra: mažai apgyvendinimo vietų, teikiamos paslaugos netenkina klientų. Kaimo turizmo verslo sėkmė priklauso nuo verslo savininkų organizacinių sugebėjimų, nuo pateikiamų paslaugų kieko ir kokybės. Kaimo turizmo paslaugų tiekėjų pagrindiniai uždaviniai yra: suteikti pasitikėjimą vartotojui, užtikrinti paslaugų kokybę. Dažniausiai kaimo turizmas yra šeimos verslas. Kaimo sodybos dažniausiai yra reklamuojamos internete arba redakcijos leidiniuose.

Kaimo turizmo paslaugas gali teikti verslo liudijimą turintys fiziniai asmenys. Gyvenvietėje turi gyventi ne daugiau kaip 3000 gyventojų. Svečių apgyvendinimui turi būti skirta ne daugiau kaip 20 kambarių. Kai turizmui naudojama individuali gyvenamojo namo aplinka, svečių apgyvendinimo patalpos turi būti: švarios, tvarkingos, saugios ir nuolatos prižiūrimos. Turi atitikti higienos reikalavimus, maitinimo ir virtuvės patalpos bei joje esanti įranga turi atitikti „Maisto tvarkymo kaimo turizmo sodyboje reikalavimus“. Virtuvė turi būti įrengta saugiai. Joje turi būti:

Kaimo turizmo sodybos interjeras turėtų išlaikyti natūralių medžiagų ir tradicinių spalvų derinį. Grindys gali būti natūralių medžiagų: medinės lentos, raudonų plytų asla, arba kitos natūralios medžiagos. Lubos gali būti medžio lentų, natūralių šviesių spalvų. Baldai: stalai, suolai, kėdės, spintos, krėslai, skrynios, komodos, tradicinio stiliaus. Aktyvaus poilsio ir pramogų tikslams gali būti įrengtos:

Teikiant aktyvaus poilsio pramogas, kurioms yra reikalaujamos specialios saugumo priemonės, svečiai turi būti supažindinti su saugumo priemonėmis ir jų laikytis. Reikalavimai turi būti pateikti raštu ir pakabinti matomoje vietoje.

Apgyvendinimo paslaugos yra teikiamos tik tuose pastatuose kurie yra suprojektuoti ir pastatyti, bei suprojektuoti (Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nustatyta tvarka). Jeigu yra įrengti baseinai jie turi atitikti visuomenės (Sveikatos priežiūros teisės aktuose nustatytus reikalavimus). Jeigu yra įrengtos pirtys jos turi atitikti šiuos reikalavimus: Turi būti įrengtos patalpos ( Persirengimo kabinos; garinė ar sauso karščio kamera; tualetas; dušas. Jeigu yra įrengtos rūkymo patalpos, nerūkantieji turi būti apsaugoti nuo tabako dūmų. Baldai turi būti tvarkingai išdėstyti, netrukdyti žmonėms vaikščioti. Patalpose turi būti įrengti aukštos kokybės baldai, turi būti pirmosios medicinos pagalbos priemonės.

 • Turizmas Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Gabriele
 • 12 puslapių (2897 žodžiai)
 • Universitetas
 • Turizmo referatai
 • Microsoft Word 60 KB
 • Kaimo turizmas ir rekreacija
  10 - 8 balsai (-ų)
Kaimo turizmas ir rekreacija. (2016 m. Sausio 24 d.). http://www.mokslobaze.lt/kaimo-turizmas-ir-rekreacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 23:42