Kaimo turizmo paslaugų teikimas Šiaulių rajone


Kaimo turizmo paslaugų teikimas šiaulių rajone. Netradicinių verslų technologijos kursinio darbo užduotis studento vardas , pavardė. Kursinio darbo tema. Kaimo turizmo paslaugų teikimas X rajone. Teorinė dalis informacijos šaltinių apžvalga. Praktinė tiriamoji dalis. Išvados ir pasiūlymai. Darbe naudotų informacijos šaltinių sąrašas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Kaimo turizmo verslo paslaugų organizavimas teoriniais pagrindais Kaimo turizmo situacija šalyje. Kaimo turizmo paslaugų teisinis reguliavimas. Kaimo turizmo paslaugų įvairovė. Kaimo turizmo paslaugų rinka klaipedos rajone kaimo turizmo situacija Lietuvoje , žemaitijoje , klaipėdos rajone. Iš viso. Kaimo turizmo sodybų būklė ir teikiamų paslaugų įvairovė Klaipedos rajone. Sodybos pavadinimas. Išvados informacijos šaltinių sąrašas.


Kaimo turizmą plėtojantiems gyventojams nereikia steigti įmonę, bet būtina įsigyti verslo liudijimą ir mokėti fiksuoto dydžio pajamų mokestį. Valstybinė mokesčių inspekcija nurodo, kad verslo liudijimas – tai dokumentas, patvirtintas fiksuoto pajamų mokesčio sumokėjimą verčiantis individualia veikla, įtrauktą į LR Vyriausybės patvirtintą individualios veiklos pagal verslo

liudijimą rūšių sąrašą. Veikla, vykdoma pagal verslo liudijimą, turi būti savarankiška veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų per atitinkamą laiko laikotarpį. Verslo liudijimas nesuteikia šeimininkui teisės samdyti darbuotojų. Pagal verslo liudijimą vykdomoje veikloje teisę dalyvauti turi sutuoktinis, tėvas, motina vaikai nuo 14metų, globojamasis, globėjas. Tam, kad šie asmenys galėtų dalyvauti veikloje, jie turi būti nurodyti sodybos šeimininkui išduotame verslo liudijime. Jei vykdant veiklą šeimos narių neužtenka, galima sudaryti paslaugų teikimo sutartis su asmenimis, kurie vykdydami savo veiklą pagal verslo liudijimus parduoda savo paslaugas. Verslo liudijimai gali būti išduodami laikotarpiams, ne ilgesniems kaip iki tų pačių kalendorinių metų pabaigos ir ne trumpesniems kaip mėnuo. Tai ypač patogu tiems, kurie kaimo turizmo paslaugas teikia tik vasarą 3 ar 4 mėnesius per metus. Asmenys įsigiję verslo liudijimą, moka fiksuoto dydžio pajamų mokestį. Socialiai pažeidžiamoms grupėms (neįgaliesiems, senatvės pensininkams ir kt.) mokestis yra sumažinamas. Vyriausybė taip pat rekomendavo savivaldybių taryboms nustatyti mažesnį pajamų mokestį gyventojams:

Akivaizdu, jog 2007 metais daugiausiai Kaimo turizmo sodybų buvo Utenos apskrityje , t.y. 186, mažiausiai Šiaulių apskrityje, t.y. 12. Tai yra tikrai labai mažai palyginti, su Utenos apskritimi, tačiau būtent Utenos apskritis yra ežeringiausia vieta Lietuvoje, todėl ne naujiena, jog daugelis, kaimo turizmo sodybų linkusios įsikurti būtent ten.

2008 metais sodybų skaičiai šiek tiek keitėsi ir kaip nekeista , skaičius mažėjo. Pirmoje vietoje pagal sodybų skaičių taip pat ir liko Utenos apskritis , šioje apskrityje buvo užfiksuotos 185 sodybos, o mažiausiai jų buvo užfiksuota Tauragės apskrityje , t.y. 9 sodybos.

Taigi Šiaulių apskrityje 2007 metais buvo 12 Kaimo turizmo sodybų, o 2008 metais jų skaičius sumažėjo iki 10.Kambarių skaičius 2007 metais buvo 122 kambariai, o 2008 metais 92 kambariai. O vietų skaičius kito nuo 289 vietų kurios buvo 2007 metais, iki 245 vietų , 2008 metais.

Kaimo turizmo sodyba „Kaštonas“ (Dauparai, Dauparų-Kvietinių sen.);

Jono ir Nijolės Čepų kaimo turizmo sodyba (Agluonėnai, Agluonėnų sen.);

Kaimo turizmo sodyba „Kryžkelė“ (Agluonėnai, Agluonėnų sen.);

Karklės kaimo turizmo sodyba (Karklė, Kretingalės sen.);

Sauliaus Baniulio kaimo turizmo sodyba (Šiuparių k., Dovilų sen.);

Račkauskų kaimo turizmo sodyba (Kantvainių k., Agluonėnų sen.);

Pajūrio regioninio parko lankytojų centras „Žiogelis“ (Karklė, Kretingalės sen.);

Nijolės Jaugelienės kaimo turizmo sodyba (Dauparų k., Dauparų-Kvietinių sen.);

Leonardo Šarnausko kaimo turizmo sodyba (Priekulė, Priekulės sen.);

Kaimo turizmo sodyba „Gaspada“ (Sėlenų k., Dauparų-Kvietinių sen.);

Jurgio Lenarto kaimo turizmo sodyba (Dargužių k., Kretingalės sen.);

Jono Čepo kaimo turizmo sodyba (Agluonėnų k., Agluonėnų sen.);

Gedimino Juozapaičio kaimo turizmo sodyba (Žvelsėnų k., Vėžaičių sen.);

Ekologiškas kaimo turizmo sodyba „Garndų dvaras“ (Kojelių k., Agluonėnų sen.);

Birutės Majorienės kaimo turizmo sodyba (Jurgių k., Dovilų sen.);

Algirdo ir Jolantos Gervaičių kaimo turizmo sodyba (Gedminų k., Dovilų sen.);

Aivaro Eidino kaimo turizmo sodyba (Karklės k., Kretingalės sen.);

Kaimo turizmo sodyba „Pakrantė“ (Dituvos k., Priekulės sen.);

Kaimo turizmo sodyba „Gribžė“ (Gribžinių k., Dauparų-Kvietinių sen.);

  • Microsoft Word 73 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3542 žodžiai)
  • Kolegija
  • Odeta
  • Kaimo turizmo paslaugų teikimas Šiaulių rajone
    10 - 10 balsai (-ų)
Kaimo turizmo paslaugų teikimas Šiaulių rajone. (2016 m. Vasario 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaimo-turizmo-paslaugu-teikimas-siauliu-rajone.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 09:08
×