Kaimo turizmo plėtra strateginis planas


Įvadas. Kaimo turizmo veiklos ir informacijos šaltinių ažvalga. Strategijos ir strateginio planavimo samprata. Strategija. Strateginis planas. Strateginio plano įgyvendinimas. Strategijos įgyvendinimo valdymas ir kontrolė. Tyrimas – kaimo turizmas Lietuvoje. Tyrimo problema. Tyrimo aktualumas. Tyrimo literatūros apžvalga. Tyrimo rezultatai. Tyrimo išvados. Išvados. Pasiūlymai. Žodynas. Literatūros sąrašas.

Ieškodami alternatyvos saulei ir paplūdimiui ( tai jau įprasta aplinka ), jie renkasi privatumą, poilsį, ramybę, asmenines paslaugas, šiltus ir žmogiškus santykius. Turistus traukia nesugadinta gamta, kraštovaizdžio įvairovė, tradicijos, kaimiškos pramogos ir maistas.

Kaimo turizmas tampa vis populiaresnė turizmo šaka, vis daugiau turistų renkasi aplinką, kurioje yra natūrali, nepaliesta urbanizacija, bet vis dar daugelis apie poilsį kaime tik yra girdėję, tačiau nelabai įsivaizduoja, kokį poilsį ir pramogas siūlo kaimo turizmas. Taigi analizuosiu kaimo turizmo plėtrą, teikiamas paslaugas, siekiant supažindinti plačiau su pačiu kaimo turizmu, kaip nauja turizmo rūšimi, kuriamas naujas įdėjas jam tobulinti, siekti geresnių perspektyvų, nes paprasti gyvenimo malonumai ir ,,negrobuoniška‘‘ aplinka, laisvos klajonės ir nuostabūs nuotykiai – yra tos pamirštos gėrybės, kurias gali pasiūlyti turistui tik kaimas.

Kaimo turizmas – kaip plati koncepcija, apimanti ne tik ūkių turizmą ar agroturizmą, t.y. ūkininkų teikiamas apgyvendinimo paslaugos, bet visą turistų veiklą kaime. (Europos komisijos pateiktas apibrėžimas)

Žmonės atvyksta į kaimo sodybas pailsėti, pabėgti nuo miesto triukšmo, urbanizacijos.

Rašydama kursinį, pasirinkau autorius: Stoškus. S., Neverauskas B., Ratenis J. Vasiliauskas A., kurių knygos padėjo man atskleisti kaimo turizmo teorijos pagrindus. Manau, tai geriausias variantas, nes autorių nuomonės sutapo ir atitiko man reikalingą informaciją.

Taip pat informaciją rinkau pasitelkus formalizuotą klausimų rinkinį, tai yra anketinę apklausą, kadangi manotiriamoji problema yra nepakankamai išanalizuota.

Šaltinis: Stoškus S. Bendrieji vadybos aspektai. - Kaunas, 2002.-p. 110-112.

Strateginis planavimas yra veiksmų ir sprendinių rinkinys specifinėms strategijoms parengti ( Neverauskas B., Rastenis J., 2001,p. 48)

Šaltinis: Neverauskas B., Rastenis J. Vadybos pagrinda. - Kaunas, 2001. -p. 48.

Šaltinis: : Neverauskas B., Rastenis J. Vadybos pagrinda. - Kaunas, 2001. -p. 48.

Šaltinis: Vasiliauskas A. Firmų strateginis valdymas. - Vilnius, 2002. - p. 21.

Tikslų valdymas sujungia planavimą su darbuotojų išteklių kontrole. Jis sutelkia pastangas numatyti ateitį ir ją paveikti. Tikslų valdyme ryškūs keturi susiję etapai:

Nurodomi konkretūs uždaviniai ir priemonės, kurias reikia realizuoti norint pasiekti tikslus.

Iš 60 respondentų, 43 asmenys atostogauja keturias savaites, žymiai mažiau 10 apklausos dalyvių atostogų trukmė dvi savaitės, 1– 3 dienas ar vieną savaitę atostogauja po lygiai respondentų,.

Vasarą atostogauja 50 apklausos dalyvių, kai iš viso apklausoje dalyvavo 60 asmenų. Trys respondentai renkasi atostogas rudenį, 5 - pavasarį ir likę du – žiemą.

Tokį atostogų pasiskirstymą metų laikais lemia keletas priežasčių. Visų pirma, tam didžiulę įtaką turi respondento užimamos pareigos darbe. Daugelis veiklos sričių yra stipriai paveiktos sezoniškumo. Pavyzdžiui, švietimo įstaigų darbuotojai atostogauja vasarą. Šeimos gydytojai taip pat dažniausiai renkasi atostogas vasarą, nes šiuo metų laiku yra mažiausiai sergama. Antra, vasara tai pats karščiausias metų laikas ir būtent šiuo laikotarpiu visi žmonės važiuoja prie jūros, ežerų, renkasi kaimo sodybas ir pan. Trečia, respondentų finansinė padėtis diktuoja sąlygas kokiu metų laiku rinktis atostogauti.

Iš 60 apklaustųjų 25 atostogauja 8 – 16 dienų, 10 respondentų 4-7 dienas. Šiek tiek mažiau (5) 17-30 dienų, 3 ir daugiau pažymėjo septyni asmenys. Likusi dalis –13 apklausos dalyvių, atostogauja iki 3 dienų.

  • Vadyba Planas
  • Microsoft Word 89 KB
  • 2014 m.
  • 24 puslapiai (4514 žodžiai)
  • Judita
  • Kaimo turizmo plėtra strateginis planas
    10 - 3 balsai (-ų)
Kaimo turizmo plėtra strateginis planas. (2014 m. Birželio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaimo-turizmo-pletra-strateginis-planas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 17:19
×