Kaimo turizmo sodyba „POILSIO OAZĖ“ verslo planas


Santrauka. Kaimo turizmo projektas. „Poilsio oazės“ paslaugų aprašymas. Rinkodara. Konkurentai. Paslaugų pardavimas. Valdymas ir darbuotojai. Verslo rizikos vertinimas. Investicijos, finansavimas bei finansinės prognozės. SWOT analizė. Išvados. Literatūra.

Pagrindinis verslo tikslas – užsiimti kaimo turizmu, kuris ne tik tenkintų vartotojų poreikius, bet ir duotų pelną. Sodyba „Poilsio oazė“ – tai puiki vieta tiek ramiam poilsiui su šeima, tiek linksmoms šventėms su draugais. Sodybos šeimininko uždavinys – patenkinti svečio lūkesčius, kurio laukia ramus poilsis, atpalaiduojanti pirtis, patogi nakvynė, pramogos žaidžiant dažasvydį arba vakarėlis su draugais.

Verslo galimybės ir jų realizavimo strategija. Pagrindinis savininko indėlis sudaro 100 000 Lt, o taip pat savininko sodyba, kurios vertė yra 400 000 Lt. Iš banko planuojama paimti 250 000 Lt paskolą, kuri planuojama grąžinti po penkerių metų mokant 9 proc. palūkanas. Taip pat tikimasi ruošti projektą paramai iš Europos Sąjungos gauti.

Numatomos realizavimo rinkos ir prognozė. Vartotojai yra visi tiek Lietuvos, tiek užsienio šalių gyventojai nepriklausomai nuo socialinės padėties ir amžiaus. Vieta, kurioje bus įkurtas turizmo verslas yra labai ramioje, gražioje vietovėje, kur yra geras susisiekimas su miestu. Didžiausios pardavimo pajamos planuojamos vasaros sezonu, kada yra daug poilsiautojų, atostogaujančių žmonių. Didžiausia išlaidų dalis bus pirmaisiais metais, kada reikės įsigyti visą reikiamą įrangą, automobilį ir kt.

Konkurenciniai pranašumai. Paslaugos pasižymi gera kokybe ir prieinama kaina, bei paslaugų unikalumas padės pritraukti daug vartotojų. Profesionalių darbuotojų pagalba stenkimės patenkinti visus vartotojų poreikius ir įsitvirtinti rinkoje. Pagrindinė stiprybė – dažasvydis, kuris nėra labai paplitęs Kauno rajone. Ši pramoga turėtų sudominti daugelį poilsiautojų bei lankytojų, bei turėtų padėti kovojant su konkurentais.

Prognozuojami finansiniai srautai. Tokiam verslui po Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą susidarė ypač palankios sąlygos, nes yra finansuojami įvairūs kaimo turizmo projektai iš ES lėšų. Nemažo žmonių susidomėjimo yra sulaukiama ir iš užsienio šalių. Kaip jau minėta, sunkiausia bus pirmaisiais metais, kai bus daug išlaidų įrengimams, įrangai, medžiagoms, tačiau tai atsipirks jau pirmaisiais metais. Šiame darbe yra pateikiama optimistinės prognozės, nes jau pirmaisiais verslo metais turėtų būti gautas 23 000 Lt pelnas.

Verslo sėkmę patvirtina ir finansiniai rodikliai, kurie yra pateikti 11 priede.

Kaimo turizmo sodybos veiklai vadovaus vienas vadovas – savininkas, jis tvarkys finansinę apskaitą, priims svečius ir ieškos naujų klientų. Pagalbininkas užtikrins patogų ir greitą svečių priėmimą, kokybišką aptarnavimą ir kitas paslaugas. Valytoja rūpinsis sodybos ir visa kita aplinka.

Maksimaliai sodyboje gali apsistoti 24 žmonės. Vienos lovos kaina yra 50 Lt. Pirtys yra dvi, todėl galima bus priimti daugiau žmonių, kelias šeimas. Pirtyje valanda kainuoja 50 Lt, nepriklausomai nuo žmonių skaičiaus. Dažasvydžio žaidimą gali žaisti iki 100 žmonių, nes tam yra supirkta reikalinga įranga.

Misija – plėsti bei tobulinti Lietuvoje kaimo turizmo sodybų verslą.

Galutinis verslo plano tikslas – užsiimti kaimo turizmu, teikti paslaugas vartotojams bei gauti pelną.

Nagrinėjimui, analizei ir prognozavimui buvo pasirinkta 5-ių metų laikotarpis: 2010 – 2014 m.

Apgyvendinimas – dviviečių, triviečių, keturviečių kambarių nuoma su visais patogumais naujai įrengtame kaimiško stiliaus dviejų aukštų name. Pirmame aukšte įrengta svetainė su židiniu, virtuvė, dušas, tualetas ir trys kambariai. Antrame – virtuvė, dušas, tualetas ir penki kambariai. Į nakvynės kainą įskaičiuota ne tik nakvynė, bet ir patalynė, rankšluosčiai, svarbiausios higienos priemonės. Virtuvėse stovi reikalingiausi buities įrenginiai, sudėti būtiniausi indai bei stalo įrankiai. Yra visos sąlygos patiems pasigaminti maistą.

Iš viso sodyboje apsigyventi gali 24 žmonės. Mūsų sklype poilsiautojai gali žaisti dažasvydį, kuris į Lietuvą atkeliavo 1999 m. Tai azartiškas ir populiarus žaidimas. Jį mėgsta vaikai ir suaugę. Tradiciškai – tai retas miškas, kuriame yra pristatyta senų statinių, išvirtusių medžių ir tvorelių. Lauke atvirose aikštelėse pastatytos kliūtys. Mūsų klientų patogumui išnuomojame pilną dažasvydžio žaidimui skirtą komplektą, į kurį įeina šautuvas su 50 šovinių (papildomus galima nusipirkti atskirai), speciali apranga ir avalynė.

Patalpų ir jų įrengimų reikalavimais (2 PRIEDE).

Kaimo turizmo sodyba „Poilsio oazė“ priklauso vienam savininkui, kuris šį verslą yra užregistravęs kaip individualią veiklą ir vadovaujasi anksčiau paminėtais LR įstatymais, reikalavimais bei LRV nutarimais, reglamentuojančiais kaimo turizmo veiklą. Savininkas verslą pradeda su 100 000 Lt investicija ir turimu turtu (sodyba), kurios vertė yra apie 400 000Lt.

  • Microsoft Word 84 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 42 puslapiai (8380 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laima
  • Kaimo turizmo sodyba „POILSIO OAZĖ“ verslo planas
    10 - 10 balsai (-ų)
Kaimo turizmo sodyba „POILSIO OAZĖ“ verslo planas. (2015 m. Liepos 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaimo-turizmo-sodyba-poilsio-oaze-verslo-planas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 13 d. 17:35
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo