Kaimo turizmo sodyba „Vienersėlis“ verslo planas


Įvadas. Projekto esmė. Verslo idėja, pagrindiniai tikslai. Įmonės siūlomi produktai. Nuosavybės forma. Žinios apie verslininką. Vietovės aprašymas. Rinka. Bendra rinkos apžvalga ir tendencijos. Bvp. Nedarbas. Gyventojų skaičius. Plėtros tendencijos. Vartotojai. Konkurentai. Marketingo planas. Ssgg analizė. Rinkos segmentavimas. Pozicionavimas. Marketingo priemonių parinkimas. Rėmimo strategija. Kainodara. Realizavimo metodas. Gamybos planas. Valdymas. Finansinis planas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Tikslas – įkurti kaimo turizmo sodybą „Vienersėlis“ Šiaulių raj. už 186 500 Lt per metus.

Kaimo turizmo sodybą „Vieversėlis“ planuojama įkurti Šiauliuose, Kairių miestelyje Ežero gatvėje esančiame name. Šiuo metu namas yra gyvenamasis, bet planuojama jį renovuoti ir įkurti kaimo turizmo sodybą.

Per artimiausius dvejus metus planuojama gauti 130 000 Lt grynųjų pajamų. Planuojamas projekto atsipirkimo laikas 2 metai 3 mėnesiai.

Planuojama investicija – 186 500 Lt. Už šiuos pinigus bus renovuojamas namas, pastatyta nedidelė pirtelė su baseinu, įrengtas žirgynas, įgyta buitinė technika, vandens motociklas, dviračiai ir t.t.

Kuriamo verslo idėja – plėtoti kaimo turizmą Kairiuose bei netolimose apylinkėse. Šito projekto esmė įkurti kaimo turizmo sodybą, kuri bus skirta vietiniams gyventojams ir turistams. Nuostabi gamta suteiks galimybę ne tik puikiai praleisti laisvalaikį, pailsėti nuo sunkių darbų ar mokslo, užmiršti rūpesčius ir kasdieninę rutiną, bet ir linksmai bei įsimintinai atšvęsti šeimos šventes (vestuves, jubiliejus) ir kitas šventes. Modernioje sodyboje bus teikiamos išskirtinės paslaugos (ekskursijos po apylinkes, vandens motociklai, vakarinis laužas), kurios patrauks vartotojų dėmesį ir leis įsitvirtinti planuojamoje rinkos segmente.

Sodybą numatoma įsteigti Kairiuose, Ežero gatvėje, šalia Kairių ežero. Nors šitoje vietovėje nėra jokių ypatingų pastatų, rami aplinka kompensuos tai ir pritrauks daugybę vartotojų.

Žvejyba. Šalia sodybos yra Kairių ežeras, kuris yra pamėgtas čia gyventančiųjų.

Žirgynas – pradžioje numatoma įsigyti tris žirgus ir du ponius, tačiau ateityje žadama plėstis. Klientai su instruktoriaus pagalba galės jodinėti miško keliais bei panemune.

Vandens pramogos – vandens dviračiai, motociklai, valtys, baidarės, tramplynas.

Organizuojamos ekskursijos po apylinkes. Kairiai yra unikalus miestelis esantis visai šalia Šiaulių. Čia atvažiavusiems žmonėms bus kuriamos galymybės aplankyti ir Šiaulius, bus organizuojamos ekskursijos į lankytinas vienas: Kryžių kalną, Aleksandrijos dvarą, Bubių dvarą, Gilvyčių dvarą, Gruzdžių dvarą ir t.t. O tie, kurie pavargo nuo miesto šurmulio turės puikią proga atitrūkti ir pasimėgauti ramybe.

Banketų salė iki 50 žmonių.

Stalo reikmenys – indai, staltiesės, serviravimo reikmenys.

Lauko pavėsinė su krosnimis

Kaip matome ir aukščiau išvardinto sąrašo, sodyba siūlo įvairias paslaugas. Čia kiekvienas ras sau tinkamą laisvalaikio praleidimo būdą. Ramybės ieškantys žmonės galės mėgautis pirties, baseino teikiamais malonumais, stebinti žvaigždes prie vakarinio laužo ar ramiai žvejojant. Aktyvaus poilsio mėgėjas yra siūloma ir vandens sportas, ir slidinėjimas. Vaikams bus įrengta žaidimo aikštelė.

Lyginant mūsų teikiamas paslaugas su konkurentais, tai mūsų įmonė teiks ekskursijos paslaugas, svečius vaišins tradiciniais kaimiškais patiekalais, ko nesiūlo konkurentai. Taip pat mūsų teritorija yra palankesnė slidinėjimui, nes šalia sodybos yra daug įvairaus dydžio kalnų. Taip pat prie kaimo turizmo sodybos pupso nuostabus Kairių ežeras.

Kaimo turizmo sodyba „Vieversėlis“ bus individuali A.Ivaškevičiūtės įmonė. Pasirinkta tokia nuosavybės formą, nes individuali firma tinka verslininkystės pradžiai, steigėjo asmeninių –dalykinių savybių patikrinimui. Taip pat dėl organizavimo paprastumo, ekonominės laisvės ir skatinančių motyvų. Taip pat pasirinkta tokia valdymo sistema dėl šių priežasčių:

Individualios įmonės įkūrėja yra baigusi Vilniaus Gedimino technikos universitetą, įstaigų vadybos studijų programą. 2 metus dirbo reklamos agentūroje „BSMS“ pardavimų asistente, 1 su puse pagal tą pačią specializaciją dirbo reklamos agentūroje „Galley group“. 2 metus dirbo UAB „Keturi kambariai“ pardavimų vadybininke. Direktorė turi 4 su puse metų vadovaujančio asmens darbo patirties. Gerai moka rusų, ispanų ir anglų kalbas, turi gerus kompiuterinius įgūdžius, turi patirties vedant tiesiogines derybas, išmano LR įstatymus. Turi gerus planavimo ir organizavimo įgūdžius.

Direktorė pasižymi stiprios prekybininkės savybėmis, puikiai išmano ko reikia žmonės. Tuo pačiu nusimano apie Šiaulių raj. esančia rinką, kadangi pati yra iš Šiaulių . Kitos savybės – geri bendravimo įgūdžiai, atkaklumas priimant sprendimus, gebėjimas įžvelgti galimybes, gebėjimas aktyviai veikti ištikus nesekmei, ištvermingumas, pasitikėjimu savimi, polinkis diegti naujoves, sąžiningumas, savarankiškumas.

Įmonę planuojama įkurti Šiaulių raj. Kairiuose, ežero gatvėje. Iki Šiaulių miesto yra 8 km atstumas. Šalia yra nuostabaus grožio Kairių ežeras, netoli yra miškas, kur galima smagiai pasivaikščioti, atsipalaiduoti, pasimėgauti grynu oru. Sodybą planuojama įrengti senovinę, kaimiško stiliaus su etnografiniais elementais. Tokia sodyba ne tik atsipalaiduoti, pamiršti miesto triukšmą, bet ir supažindintų lankytojus su krašto tradicijomis. Šalia sodybos žadama įrengti žirgyną su 3 žirgais ir 2 poniais, pastatyti nedidelę pirtelę, sudaryti visas sąlygas tinkamas žvejybai.

  • Microsoft Word 282 KB
  • 2015 m.
  • 25 puslapiai (5363 žodžiai)
  • Universitetas
  • Asta
  • Kaimo turizmo sodyba „Vienersėlis“ verslo planas
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kaimo turizmo sodyba „Vienersėlis“ verslo planas. (2015 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaimo-turizmo-sodyba-vienerselis-verslo-planas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 21:21
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo