Kaimo turizmo sodybos “Danielių slėnis“ verslo planas


Įvadas. Kaimo turizmo sodybos verslo organizavimo teoriniai aspektai. Kaimo turizmo samprata. Kaimo turizmo teikiamos paslaugos. Kaimo turizmo verslo organizavimas. Kaimo turizmo vartotojų poreikiai. Kaimo turizmo sodybos „ danielių slėnis“ verslo planas. Verslo plano santrauka. Įmonės pristatymas. Verslo idėjos pristatymas. Kaimo turizmo sodybos „ Danielių slėnis “ darbuotojų analizė. Rinkos analizė ir rinkodaros strategija. Finansinis planas. Jautrumo ir rizikos analizė. Išvados ir pasiūlymai. Terminų ir sąvokų žodynas. Literatūros sąrašas. Priedai.

Kursiniame darbe nagrinėjami kaimo turizmo verslo organizavimo aspektai. Šio darbo tikslas yra pateikti teoriją, susijusią su kaimo turizmu bei jame vykdomu kaimo turizmo verslu. Antra kursinio darbo dalis – pateikti verslo idėją bei sudaryti verslo planą. Tikslui pasiekti yra iškelti uždaviniai, kuriuos norint įgyvendinti buvo naudojamasi moksline literatūra, internetiniais šaltiniais bei įvairių autorių knygomis. Kursiniame darbe analizuojama kaimo turizmo samprata, teikiamų paslaugų įvairovė kaimo turizmo sodybose, kaip organizuoti kaimo turizmo verslą ir kokie yra klientų poreikiai.

Praktinėje dalyje rašomas verslo planas, pagal naujai suformuluotą verslo idėją. Verslo plane aprašoma įmonė, pristatoma verslo idėja, analizuojamos naujos paslaugos, atliekama rinkos ir konkurentų analizė, pasirenkama priimtiniausia rinkodaros strategija, pateikiamas finansinis trijų metų planas naudojantis verslo plano finansine skaičiuokle ir pateikiama rizikos analizė.

Verslo planas parodė, jog šią verslo idėją įmanoma įgyvendinti bei sėkmingai ją plėtoti. Ateityje planuojama įmonėje įvesti dar daugiau paslaugų, kurios tenkintų vartotojus turinčius skirtingus poreikius.

Problematika: Didžioji dalis dabartinių kaimo turizmo sodybų apsilankantiems kaimo turizmo mėgėjams nėra itin įdomios. Turistų poreikis poilsiauti kaimo sodybose nuolat didėja, bet kaimo turizmo paslaugų pasiūla, kokybė ir įvairovė nėra pakankama. Taip pat dauguma kaimo turizmo sodybų nepasirengusios priimti neįgalius turistus. Problema ta, kad kaimo sodybose neužtenka apgyvendinimo vietų, ir jų teikiamos paslaugos nepatenkina poilsiautojų poreikių. Tam, kad kaimo turizmo sodybos idėja pasiteisintų, rengiamas verslo planas, kuriame aiškiai ir argumentuotai išdėstoma, ko įmonė siekia ir kaip ketina savo tikslus įgyvendinti.

Darbo objektas: Kaimo turizmo sodybos „Danielių slėnis“ verslo planas.

Darbo tikslas: Parengti kaimo turizmo sodybos “Danielių slėnis“ verslo planą.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti kaimo turizmo verslo organizavimo teorinius aspektus;

Pateikti naujos kaimo turizmo sodybos „Danielių slėnis“ verslo idėjos esmę;

Sudaryt kaimo turizmo sodybos ,,Danielių slėnis“ organizacinį planą;

Parengti kaimo turizmo sodybos „Danielių slėnis“ rinkodaros planą;

Parengti kaimo turizmo sodybos ,,Danielių slėnis“ finansinį planą.

Darbo metodai: finansinių, apskaitos ir kitų šaltinių duomenų rinkimas ir sisteminimas, mokslinės literatūros analizė.

Kaimo turizmo sodybos sąvoka aiškinamajame turizmo terminų žodyne (2009) apibūdinama, kaip kaimo vietovės gyvenamasis kompleksas, kuriame teikiamos apgyvendinimo ir kitos paslaugos. Sodybą sudaro gyvenamasis namas ir priklausiniai (svirnas, tvartas, pirtis ir kita), taip pat aplinka (40 p.). Kaimo turizmas LR turizmo įstatyme (2011) aiškinamas kaip kaimo vietovėje ar mieste, kuriame gyvena daugiau kaip 3000 gyventojų, ūkininko sodyboje ar individualiame gyvenamajame pastate teikiama turizmo paslauga.

Vainienė I. (2001) teigia, kad kaimo vietovėse galimas visų rūšių turizmas pagal jo turinį. Autorės klasifikacija panaši į Armaitienės A.(1999, 29 p.), tačiau ji paaiškina kiekvieną kaimo turizmo rūšį tam, kad būtų lengviau suvokti kuo viena kaimo turizmo rūšis skiriasi nuo kitos. Išskiriamas gydomasis turizmas, kuris yra siejamas su liaudies medicina ir liaudiškais gydymo metodais. Išskiriamos ir aktyvios kaimo turizmo rūšys: sportinis bei nuotykių turizmas. Šiuo metu yra nemažai populiarių sporto šakų, kurioms būtina kaimo aplinka (sportinė žūklė, slidinėjimas ir kt.). Priešingas šioms kaimo turizmo rūšims yra etninis, poilsio, pažintinis, religinis turizmas. Daugelis mieste gyvenančių žmonių grįžta į gimtąsias vietas, kurios dažniausiai būna kaime, siekia atsipalaiduoti, pakeisti aplinką bei pailsėti nuo rutinos.

Apibendrinant kaimo turizmo sampratą, sunku išskirti iš kitų turizmo rūšių pagal kurį nors vieną požymį ar kriterijų. Tai kompleksinis apgyvendinimo, maitinimo, laisvalaikio organizavimo ir kitų turistų poreikius tenkinančių paslaugų teikimo verslas esantis kaimo vietovėje. Tokias tarpusavyje panašias, tačiau kai kuriais požymiais besiskiriančias kaimo turizmo paslaugas įvardija kaimo turizmu. Kaimo turizmą galima apibrėžti taip: tai visos turizmo rūšys susijusios su kaimo aplinka, jos pažinimu ir poilsiu joje. Kaimo turizmas yra turizmo forma, kuri parodo kaimo gyvenimą, meną, kultūrą ir kaimo vietovių palikimą, taip suteikdama kaimo bendruomenei ekonominę ir socialinę naudą, taip pat galimybę sąveikauti turistams ir vietiniams gyventojams praturtinant turizmo patirtį.

Atskirti kaimo turizmo paslaugą nuo kitų turizmo rūšių sunku, o kartais net neįmanoma. Todėl yra pasiūlyta apibrėžti kaimo turizmo paslaugą pagal tai, kaip ji sąveikauja su supančia aplinka. Norint turizmą apibrėžti kaip kaimo, jis turėtų atitikti visas įstatymų nustatytus reikalavimus (Butavičienė R., 2002, 52 p.)

  • Microsoft Word 63 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (6758 žodžiai)
  • Kolegija
  • Diana
  • Kaimo turizmo sodybos “Danielių slėnis“ verslo planas
    10 - 1 balsai (-ų)
Kaimo turizmo sodybos “Danielių slėnis“ verslo planas. (2015 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaimo-turizmo-sodybos-danieliu-slenis-verslo-planas.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 27 d. 13:53
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo