Kaimo turizmo sodybos Nendrelė verslo planas


Santrauka. Įvadas. Kaimo turizmo teoriniai aspektai. Kaimo turizmo teorinė apibrėžtis. Kaimo turizmo verslo situacija Lietuvoje. Kaimo turizmo ,,nendrelė“ verslo planas. Verslo plano santrauka. Kaimo turizmo sodybos pristatymas. Kaimo turizmo sodybos darbuotojų analizė. Kaimo turizmo sodybos paslaugų analizė. Kaimo turizmo sodybos rinkos analizė ir rinkodaros strategija. Finansinis planas. Jautrumo ir rizikos analizė. Išvados. Literatūros sąrašas.

Problematika – Lietuvoje kaimo turizmo verslo sritis dar gana nauja, todėl turistai, kurie brangias nakvynes viešbučiuose keičia į pigesnį apsigyvenimą gryname ore, turi nedidelį pasirinkimą.

Temos aktualumas – kaimo turizmas yra gana nauja verslo sritis, tačiau pastaraisiais metais tapo viena labiausiai plėtojama verslininkų veiklų kaime. Šioje poilsio paslaugų rinkoje tenka susidurti su rimta konkurencija, todėl kaimo turizmo paslaugas teikiančios įmonės priverstos ieškoti naujų sprendimų tobulinant verslo vadybą. Taipogi šiandieninio gyvenimo realijose, kone kasdien galima išgirsti, kad kaimo turizmas, tai kelionė į kaimo vietovę, norint ištrūkti iš miesto triukšmo, skubos, užteršto oro ir pailsėti kaimiškoje aplinkoje, užsiimant tai aplinkai būdinga veikla. Norint pradėti verslą šioje apgyvendinimo paslaugų srityje, būtina išsamiai atskleisti verslo idėją, suplanuoti įgyvendinimo etapus ir tam reikalingus išteklius tikėtinus rezultatus. Tinkamai parengtas verslo planas padeda įtikinti potencialius vartotojus ir kreditorius, kad jame apibūdinta veikla yra pagrįsta ir galima tikėtis ekonominės sėkmės.

Problematika – Lietuvoje kaimo turizmo verslo sritis dar gana nauja, todėl turistai, kurie brangias nakvynes viešbučiuose keičia į pigesnį apsigyvenimą gryname ore, turi nedidelį pasirinkimą. Kaimo turizmo sodybų skaičiaus augimas rodo, kad ateityje Lietuvoje bus dažniau susiduriama su kaimo turizmo problemomis: organizavimo įgūdžių stoka, paslaugų teikėjų pasirengimo svečių priėmimui praktikos trūkumas, užsienio kalbos barjeras, finansinių išteklių trūkumu, nepakankama informacijos stoka ir rinkodaros veikla. Analizuojant įvairių šaltinių informaciją galima teigti, kad viena iš svarbių sėkmingos kaimo turizmo sodybų vadybos problemų yra tai, kad kaimo turizmas yra ne tik gana „jauna“ verslo šaka, bet ir mažai išnagrinėta ir aprašyta moksliniuose leidiniuose. Dėl to atsiranda turizmo informacijos nepakankamumas, o su tuo susijęs netinkamas vadovavimo principų pasirinkimas. Visa tai daro neigiamą įtaką kaimo turizmo paslaugų kokybei. Ne mažiau svarbu yra ir tai, kaip naudojant vadybos principus identifikuoti turizmo paslaugų vartotojų poreikius, o juos patenkinant kurti lojalių klientų grupes.

Darbo objektas – kaimo turizmo sodyba ,,Nendrelė“ kūrimas.

Darbo tikslas – parengti kaimo turizmo sodybos verslo planą ,,Nendrelei“ sodybai esančiai Šilutės rajone Kintų miestelyje.

Darbo uždaviniai:

Išnagrinėti apgyvendinimo paslaugų teorinius aspektus.

Pateikti kaimo turizmo verslo situaciją Lietuvoje.

Pateikti ,,Nendrelė“ sodybos galimą turizmo verslo idėją.

Sudaryti kaimo turizmo sodybos ,,Nendrelė“ organizacinį planą.

Atlikti kaimo turizmo sodybos ,,Nendrelė“ rinkos analizę ir suformuluoti rinkodaros strategiją.

Parengti kaimo turizmo sodybos ,,Nendrelė“ finansinį planą.

Įvertinti kaimo turizmo sodybos ,,Nendrelė“ galimybes ir riziką.

Todėl kaimo turizmas kaip reiškinys – tai turizmo rūšis, apimanti kelionę į kaimo vietoves ir rekreacinę veiklą jose. Pagrindinės kaimo turizmo dedamosios – kaimo gyvenimo būdas ir aplinka, turistams siūlomos pramogos, teikiamos apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos. Poilsiautojui kaimo turizmas yra:

gamta: gaivus oras, gražus kraštovaizdis, švarūs vandens telkiniai, augalijos bei gyvūnijos pasaulis;

Minimalios apgyvendinimo sąlygos ir patogumas. Savitarna. Negausi pramogų pasiūla. Dažniausiai maitinimu rūpinasi patys turistai. Už papildomą mokestį maitinimą gali organizuoti sodybos šeimininkai.

Vidutiniškai patogi sodyba. Nedidelė paslaugų ir pramogų įvairovė. Galimas aptarnavimas: šeimininku arba savitarna. Maistą poilsiautojai gali gamintis patys arba gamina šeimininkai pagal užsakymą ir pateikia valgomajame, kur paprastai būna židinys bei kitos poilsiui skirtos priemonės.

Patogi sodyba poilsiui ir renginiams. Pagyvendinimo patalpos, gerai organizuotos paslaugos ir pramogos. Maistą gamina sodybos šeimininkai pagal iš anksto suderinta valgiaraštį.

Kaimo turizmo verslo planavimas yra sodybos šeimininko teikiamų paslaugų kokybės skatinimas, siekimas klientų pasitenkinimo poilsiu, o tuo pačiu ir savo verslo sėkme. Vadovas turi nuo pat pradžių nustatyti ko nori pasiekti plėtodamas savo verslą ir kaip tai darys. Dažniausiai kaimo sodybos yra įvertinamos priskiriant jiems gandrų skaičių, kuris gali būti nuo nulio iki penkių, priklausomai nuo teikiamų paslaugų kokybės. Teisingai pasirinkta sodybos veiklos kryptis bei paslaugų struktūra sukuria prielaidas sėkmingai turizmo vadybai.

Remiantis A. Astromskienės, R. Sirusienės teigimu, kaimo turizmo sodyboje veiklos organizavimas apima keletą etapų, iš kurių galima išskirti sodybos paruošimą turistų atvykimui, poilsio paslaugų paketo sukūrimas, atitinkamo aptarnaujančio personalo parinkimas, ryšių palaikymas su partneriais, konkurentais, visuomene ir žiniasklaida, naujų klientų pritraukimas, esamų paslaugų tobulinimas it t.t. (Astromskienė A., Sirusienė R. 2003, p. 79). Visa tai prisideda prie sėkmingos turizmo vadybos. Kadangi kaimo turizmo sodybos paslaugos teikiamos kompleksiškai, tai jų organizavimas tampa gana painiu dalyku. Paslaugų tarpusavio suderinimas yra vienas svarbesnių sėkmingos vadybos principų. Kadangi kaimo turizmas siejamas su kitomis turizmo rūšimis, tai organizavimas turėtų suderinti jų tarpusavio ryšius. Paminėtinos tokios turizmo rūšys tiesiogiai sąveikaujantis su kaimo turizmu (žr. 1 priedas). Taigi, kaimo sodybos vadovas norėdamas sėkmingai konkuruoti turizmo versle turėtų bendradarbiauti su žemiau nurodytomis turizmo rūšimis ir organizuoti savo veiklą taip, kad klientas patirtų kuo geresnę kokybę. (Armaitienė A., Grecevičius P. 1999, p. 24-41). Siekiant sėkmingai plėtoti kaimo turizmo verslą, reikia padidinti kaimo turizmo paslaugų įvairovę, jungti tradicinės žemės ūkio veiklas su paslaugomis turistams, pavyzdžiui tiekti poilsiautojams šviežius, ūkyje užaugintus produktus bei teikti rekreacines paslaugas, tokias kaip vandens sportas, jodinėjimas ir t.t.

  • Microsoft Word 367 KB
  • 2015 m.
  • 28 puslapiai (7233 žodžiai)
  • Kolegija
  • Romena
  • Kaimo turizmo sodybos Nendrelė verslo planas
    10 - 3 balsai (-ų)
Kaimo turizmo sodybos Nendrelė verslo planas. (2015 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaimo-turizmo-sodybos-nendrele-verslo-planas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 26 d. 07:06
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo