Kaimo turizmo sodybos plėtra


Kaimo turizmo sodybos „x“ rėmimo veiklos priemonės ir tikslai. Kaimo turizmo sodybos „X“ charakteristika. Kaimo turizmo sodybos „x“ rėmimo veiklos veiksmingumo analizė. Kaimo turizmo sodybos „X“ svečių demografinė charakteristika. Kaimo turizmo sodybos „X“ rėmimo veiklos veiksmingumo. Tyrimo rezultatų analizė. Poilsiautojų lūkesčiai iki apsilankymo kaimo turizmo sodyboje „X“. Ryšių su visuomene priemonės. Bendra poilsiautojų nuomonė apie kaimo turizmo sodybą „X“. Poilsiautojų nuomonė ko trūksta kaimo turizmo sodybai „X“. Skatinimo priemonės atvykti dar kartą.

Taigi, kas yra pasiilgę kaimiškos ramybės galės mėgautis tyliomis rytmečio valandomis ir nuostabiausiais saulėlydžiais.

Žvejai turi galimybę išsinuomoti kateriuką ir mėgautis suorganizuota žvejyba mariose bet kuriuo metų laiku. Sveikuoliams paruošti kaimiškos ir japoniškos pirčių malonumai.

Apklausos metu buvo apklausta 50 sodyboje apsilankiusių svečių. Anketų grįžo tiek kiek ir buvo išdalinta sodybos klientams. Atsisakiusių dalyvauti apklausoje nebuvo.

Iš 50 apklaustų respondentų dauguma sudarė vyrai - 29, likusioji dalis moterys - 21. Kaip matome aukščiau pateiktoje diagramoje sudarytoje pagal amžiaus grupę, aktyviausiai ir daugiausią sodyboje apsilanko vidutinio amžiaus svečiai nuo 26 – 35 bei 36 – 45 metų, tai sudaro daugiau negu pusę - 54% visų apsilankiusių kaimo turizmo sodyboje „X“.

Mažiausiai pagal amžiaus grupę, sodyboje apsilanko jauniausi svečiai, iki 18 bei senesnio amžiaus žmonės, daugiau nei 56 metų, taigi iš viso jie sudaro 12%. Likusioji dalis 34 % pagal amžiaus grupę sudaro svečiai nuo 19 – 25 bei 46 - 55 metų.

Prieš pradedant analizuoti kaimo turizmo sodybos „X“ apklaustųjų duomenis norėčiau pateikti sodybos šeimininkų pasisakymus į jiems pateiktus klausimus.

Paklausus kokiomis pagrindinėmis rėmimo priemonėmis stengiamasi pritraukti poilsiautojus, šeimininkai įvardino: reklamą Lietuvos kaimo turizmo asociacijos ir Rusnės kaimo turizmo draugijos tinklalapiuose; nuolaidas pastoviems klientams taip pat svečiams gyvenantiems ilgesnį laiką ar atvykusiai didesnei žmonių grupei bei nemokamas papildomas paslaugas (pvz.: dviračiai, baidarės ar pirtis) vietoj nuolaidų.

Sodybos šeimininkų nuomone didžiausią įtaką klientų sprendimams pasirinkti būtent jų sodybą daro populiariausia reklama – iš lūpų į lūpas, draugų, pažystamų atsiliepimai. Taip pat reklama internete bei bendra informacija skelbiama telefonų knygose, kataloguose ir informacijos centrų nukreipimai.

Lankytojams ilsėtis kaimo turizmo sodyboje labiausiai patinka dėl to, kad pamirštamas miesto šurmulys, kai kuriems poilsis sodyboje primena tėviškę, kadangi dauguma svečių būna atvykę iš didmiesčių ar kai kurių užsienio šalių.

Taip pat anketos duomenys rodo, kad sodyboje apsilanko poilsiautojai ir su savo darbo kolektyvais, 8 žmonės iš visų apklaustųjų, tai patogu, kadangi jiems sodyboje suteikiamos atskiros patalpos rengti konferencijas, organizuoti verslo susitikimus ir pasitarimus. Tik retas svečias į sodyba užsuka vienas pasimėgauti gamtos ramybe be šeimos ar draugų.

Iš to galime spręsti, kad kaimo turizmo sodyba „X“ turi nemažą ratą nuolatinių lankytojų, 66 % apklaustųjų, tai - daugiau nei puse apsilankiusių, sodyboje lankosi ne pirmą kartą, galbūt juos sugrįžti paskatino atitinkamos rėmimo priemonės ir puikus aptarnavimas.

Poilsiautojai, kurie į sodybą atvyko pirmą kartą anketoje pažymėjo, kad apie turizmo sodybos „X“ teikiamas paslaugas sužinojo užsukę i mietelio informacinį centrą, kuriame jiems pristatė sodybą, davė reklaminių bukletėlių, lankstinukų ir nupasakojo kaip nuvykti (14 %), kita dalis lankytojų net 16 % buvo informuoti Rusnės miestelio gyventojų, kadangi visi puikiai žino kaimo turizmo sodybą „X“ ir galima teigti, kad jų pagalba sodybos šeimininkai sulaukia naujų klientų.

  • Microsoft Word 61 KB
  • 2016 m.
  • 22 puslapiai (2962 žodžiai)
  • Universitetas
  • Audra
  • Kaimo turizmo sodybos plėtra
    10 - 3 balsai (-ų)
Kaimo turizmo sodybos plėtra. (2014 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaimo-turizmo-sodybos-pletra.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 06:13
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo