Kaimo turizmo sodybos „x“ verslo planas


Kaimo turizmo sodybos „x“ verslo planas.


Šio verslo nuosavybės forma - privati nuosavybė. Šios sodybos savininkas Marius Zuokas . Jo dukterys Laura ir Greta Zuokaitės padės prižiūrėti kaimo turizmo sodybą. Kaip ir kiekvienam verslui, taip ir poilsio kaime organizavimui yra reikalingas jo įteisinimas. Poilsiui kaime, kaip ir kaimo turizmo organizavimui, nebūtina steigti įmonę, galima šiai veiklai įsigyti verslo liudijimą. Savininkas šiai veiklai būtent ir įsigis verslo liudijimą, kuriame įrašys ir savo dukteris.

Išduotas verslo liudijimas verstis kuria nors veiklos rūšimi suteikia teisę:

Sodyba yra Rusnės miestelyje, įsikūrusiame didžiausioje Lietuvos saloje, Nemuno deltoje. Sodyba yra ant Atmatos upės kranto, o pažvelgus 25 metrus į tolį matomas Lietuvos upių karalius Nemunas. Sodyba yra 500 metrų nuo Rusnės miestelio centro, o už 8 kilometrų yra Kuršių marios.

Be visų šių privalumų yra vienas nepatogumas. Ateina eilė pasimaudyti ir Rusnės keliui, kada Nemunas virtęs jūra užsigeidžia paliesti kelių šimtų metrų kelio ruožą, vedantį į Rusnės miestelį. Tai miesto žmogui gali tapti pramoga ar net egzotika. Netgi dažnas miestelėnas ar miestelio svečias važiuoja prie apsemto kelio pasigerėti gamtos galybe ir trapumu.

Atlikta anketinė apklausa parodė, kad dauguma, tai yra net 75 procentai Lietuvos žmonių leidžia savo atostogas kaimo sodyboje.

Kaip pastebėjome kaimo turizmas labiau aktualus vyresnio amžiaus žmonėms, maždaug nuo 35-50 metų amžiaus.

Ne paslaptis, kad poilsį prie Baltijos jūros renkasi daugiau jaunimas nuo 18-25 metų amžiaus, nevedę / netekėjusios taip pat neturintys vaikų (t.y. 15 procentų). Jiems labiau patinka kurortų teikiamos pramogos, naktiniai klubai, barai, diskotekos, o ne kaimo turizmo sodybos ramybė. Poilsį užsienio šalyse taip pat renkasi daugiau jaunesni žmonės nuo 25-35 metų amžiaus. Iš 20 apklaustųjų 10 procentų. Net 6 iš 20 apklaustųjų yra nuo 18-35 metų amžiaus, kurie rinktųsi poilsį kaime. Neatsisakytų poilsio kaimo turizmo sodyboje, nes tai pasak jų padeda gerai pailsėti ir galima atitrūkti nuo miesto šurmulio.

Anketos duomenys rodo, kad planuojamos paslaugos patenkins vidutinio amžiaus žmones, kurie turi vaikų, uždirba 800-1500 Lt. Šie vartotojai rinktųsi planuojamas paslaugas, nes jų toks gyvenimo būdas.

M. Valiukonio sodybos vieta yra labai patrauklioje vietoje, kuri suteiks teigiamų rezultatų vykdant šią veiklą.

Manome, kad ši verslo idėja yra perspektyvi, nes kaimo turizmas vis auga, žmonės vis labiau trokšta ramybės, švaros, gamtos, ko negalėtų suteikti miesto pilkuma, triukšmas ir oro tarša. Šilutės rajone palyginus nėra daug kaimo turizmo sodybų, todėl yra mažiau stiprių konkurentų, todėl mums bus lengviau įsilieti į Šilutės rajono kaimo turizmo rinką.

Šios sodybos vieta, palyginus su konkurentais, yra labai palanki, nes žmogus vos tik įvažiavęs į Rusnę nuo tilto gali pamatyti šią sodybą. Planuojamų paslaugų kainos atitiks kokybę.

Kaina – tai prekės (paslaugos) vertės piniginė išraiška. Pardavėjo požiūriu, kainoje galima išskirti dvi dalis: išlaidas ir pelną.

Nuo seno gaminami produktai ir teikiamos paslaugos buvo mainomos. Mainų procesas gali vykti keičiant daiktą į daiktą, paslaugą į paslaugą arba daiktą į paslaugą, arba pinigais.

nustatant teikiamų paslaugų kainas, veikiama ir dalyvaujama paslaugų rinkoje.

M. Zuoko unikali savybė yra ta, kad ji pastebima vos tik įvažiavus į Rusnę ir ją supa vandens telkiniai.

Sodyba teiks daug papildomų paslaugų, kurių neteikia konkurentai. Viena iš pagrindinių papildomų paslaugų būtų aukštastiebių jachtų prisišvartavimas. Šios paslaugos konkurentai teikti negali, nes neturi tokių sąlygų, o ši paslauga sodybai padės padidinti pelną ir pritrauks daugiau klientų. Taip pat pasivažinėjimas motorinėmis sniego rogėmis yra viena iš papildomų paslaugų.

  • Turizmas Verslo planas
  • Microsoft Word 118 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 45 puslapiai (6334 žodžiai)
  • Kolegija
  • G-uste
  • Kaimo turizmo sodybos „x“ verslo planas
    10 - 9 balsai (-ų)
Kaimo turizmo sodybos „x“ verslo planas. (2016 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaimo-turizmo-sodybos-x-verslo-planas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 22:42
×