Kaimo turizmo sodybose teikiamų paslaugų apžvalga


Įvadas. Kaimo turizmo sodybose teikiamos paslaugos. Teikiamų paslaugų įvairovė. Sodybų paslaugų lygis. Albinos Pruskienės sodyba „Kotrynos sala“. Stasės Kraujalienės sodyba. „Svečiuose pas Onutę“. Išvados.

Darbo objektas – kaimo turizmo sodybų teikiamos pagrindinės paslaugos.

Darbo tikslas – Išanalizuoti teikiamas pagrindines paslaugas kaimo turizmo sodybose.

Darbo uždaviniai:

Darbo metodai- literatūros šaltinio analizė.

Sodybų turėtojai negali apsiriboti vien tik maitinimo ir apgyvendinimo paslaugomis, nes atvykstantiems turistams reikia pasiūlyti aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdų, tokiu būdu keliautojams būna nenuobodu, o kaimo turizmo sodybos šeimininkai surenka papildomų pajamų. Kaimo turizmo sodybos tapatinamos su šeimos, jaunimo bei firmų šventės rengimo vieta, dedamos pastangos pakeisti šį įvaizdį – sodybos palaipsniui tampa ramaus poilsio objektu. Kaimo turizmo teikiamos paslaugos būna trijų rūšių: apgyvendinimo, maitinimo ir laisvalaikiui praleisti. Gamtiniai ištekliai, tokie kaip miškai, vandens telkiniai ir jų pakrantės, kalningos vietovės, išskirtiniai gamtos objektai, padeda pritraukti turistus, nes panaudojant šiuos išteklius galima vystyti naujas turizmo paslaugas. Kaimo turizmo paslaugas teikiančios įmonės turi stengtis siūlyti alternatyvias veiklos rūšis kaime. Daugelis turizmo sodybų teikia ne tik maitinimo ir apgyvendinimo paslaugą, bet pažintinius žygius aplinkinėmis teritorijomis, plaukimą baidarėmis, mokinti naujo amato atvykusius ir pan. Paslaugų pasiūlai ir įvairovei didelę įtaką turi turistų poreikiai, vieni mėgsta ekstremalias pramogas, kiti ramias. Todėl visos sodybos stengiasi sukurti savitą paslaugų komplektą, atitinkantį klientų norus ir poreikius. Lietuvoje pasigendama ir aktyvesnio žemos poilsio, tai leistų sėkmingiau spręsti Lietuvos kaimo turizmo sezoniškumo problemą, taip pat praeitų metų tradiciniame kaimo turizmo baigiamajame renginyje buvo nutarta, kad raktas į verslo turizmo sėkmę- šiltas, geranoriškas bendravimas bei bendradarbiavimas siekiant, kad klientas jaustųsi tarsi atsidūręs pas savo mylimą močiutę kaime, o to trūksta daugelyje kaimo turizmo sodybų.

  • Microsoft Word 48 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (971 žodžiai)
  • Viktorija
  • Kaimo turizmo sodybose teikiamų paslaugų apžvalga
    10 - 6 balsai (-ų)
Kaimo turizmo sodybose teikiamų paslaugų apžvalga. (2015 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaimo-turizmo-sodybose-teikiamu-paslaugu-apzvalga.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 05 d. 16:57
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo