Kaimo vaizdavimas lietuvių literatūroje potemė


Kaimo vaizdinys lietuviu literaturoje. Kaimo žmogaus vaizdavimas lietuvių literatūroje.

Kaimo vaizdavimas lietuvių literatūroje. (Kristijonas Donelaitis, Antanas Baranauskas).


Kaimas dažnai tapatinamas su gamta. Šiais laikas, kai daugelis asmenų gyvena miestuose, užmiestis lieka antraeilis dalykas žmonių gyvenimuose. Tačiau dažnas individas retkarčiais nori pailsėti nuo šurmulio ir išvažiuoja į tėvų, senelių sodybas ar miškus. Taigi, kas tas kaimas? Tai istoriškai susiklostęs teorinis vienetas su gyvenviete, kuri mažesnė už miestą. Užmiesčio tema atskleidžiama ir lietuvių literatūroje. Vieni autoriai savo kūriniuose kaima iškelia kaip vertybę ir pabrėžia, jog kaimietis turi auštesnę moralę, nei žmonės, kurie turi auštesnę socialinę padėtį. Kiti – jog kaimas – tai gamta, jog ji – didžiausia vertybė ir kad asmens gyvenimas visada siesis su ja. Taigi, šiandien savo kalboje atskleisiu, kaip buvo vaizduojamas kaimas lietuvių literatūroje ir remsiuosi Kristijono Donelaičio ir Antano Baranausko kūryba.

Kaimas ir gamta yra neatsiejami nuo žmogaus gyvenimo. Kad ir kaip būtų gera mieste, tačiau individo širdis visad links prie gamtos. Lietuvių autoriai teigia, jog kaimas yra vertybė, dirbant ūkiškus darbus, mes mokomės iš gamtos, esame arčiau Dievo, turime didesnę moralę. Taip pat, kad gamta – tai žmogaus sielos atspindys. Joje asmuo gali atrasti ramybę, jaučiasi saugus, pasiema naudingų dalykų ir be miško grožio ir gaivos – individas yra niūrus ir be sielos.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (988 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Joana
  • Kaimo vaizdavimas lietuvių literatūroje potemė
    10 - 3 balsai (-ų)
Kaimo vaizdavimas lietuvių literatūroje potemė. (2017 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaimo-vaizdavimas-lietuviu-literaturoje-poteme.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 04 d. 21:17
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo