Kainos keitimas vykdant statybos rangos sutartis


Kainos keitimas vykdant statybos rangos sutartis. Statybos rangos sutartis. Esminės statybos rangos sutarties sąlygos? Kaina rangos sutartyje. Specialios CK nuostatos. Kainos nustatymas. Laisvai pasirenkami kainos nustatymo būdai. Kainos keitimas vykdant sutartį. Susitarimas dėl konkrečios kainos. Svarbu – sutarties. Susitarimas dėl konkrečios kainos. LApT 2012 m. Balandžio 10 d. Nutartis c. B. Nr. A-499/. Susitarimas dėl konkrečios kainos. Išimtys? Išimtys, suteikiančios teisę pakeisti konkrečią statybos darbų kainą. Konkrečios kainos peržiūrėjimas, kai iš esmės padidėja rangovo sąnaudos.

CK 6.653 str. 1 - 3 d. numato galimybę: Sutartyje nurodant konkrečią kainą; Sudarant konkrečia arba apytikrę sąmatą; Sutartyje pateikiant kainos nustatymo kriterijus ir būdus. Tarptautinėje praktikoje: Konkrečios sumos; Vieneto kainos; Išlaidų atlyginimo.

Kai sulygta kaina yra orientacinė, apytikrė, arba kai kaina nenurodyta, o tik susitarta dėl jos nustatymo kriterijų, statybos darbų (orientacinės / apytikrės) kainos kitimas yra galimas ir iš esmės lengvai įgyvendinamas pagal sutartas sąlygas ir taisykles.

Konkretus darbas turi būti atliktas už nustatytą kainą.

Griežtas apribojimas keisti konkrečią statybos rangos sutarties kainą: Sutartis – ne vienkartinio įvykdymo; Tęstinė; Siekis užtikrinti teisinių santykių stabilumą; Sutarties esmės – šalių susitarimo t.y. valios sutapimo (CK 6.154 str., 6.159 str.) pažeidimas.

Svarbu – sutarties šalių ketinimaiLAT 2009 m. sausio 22 d. nutartis c.b. Nr. 3K-3-19/2009.

Ieškovas (rangovas) sudarė su atsakovu (užsakovu) rangos sutartį dėl sandėlio rekonstravimo darbų atlikimo, sutarties priede pateiktoje sąmatoje uz darbus buvo numatyta 717 863 Lt suma. Ieškovas nurodė, kad paaiškėjus, jog reikės atlikti papildomus darbus, dėl jų su užsakovu buvo žodžiu susitarta, o atlikus juos – pasirašytas darbų perdavimo aktas. Ieškovas prašė priteisti iš atsakovo neapmokėtus 357 279,76 Lt už papildomus darbus ir procesines palūkanas. Pirmosios instancijos teismas ieškinį atmetė, apeliacinės – tenkino iš dalies. LAT pažymėjo, kad, statybos rangos sutartyje nustačius konkrečią kainą, įstatyme nenustatyta galimybės jos keisti nei didinant, nei mažinant.

  • Teisė Skaidrės
  • MS PowerPoint 715 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 52 puslapiai (5777 žodžiai)
  • Justina
  • Kainos keitimas vykdant statybos rangos sutartis
    10 - 5 balsai (-ų)
Kainos keitimas vykdant statybos rangos sutartis. (2015 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/kainos-keitimas-vykdant-statybos-rangos-sutartis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 12:53
×