Kainų lygio dinamika Lietuvoje. Priežastys ir pasekmės.



Infliaciniai procesai – labai skaudūs Lietuvai. Nuolatinis prekių kainų kilimas, brangstančios paslaugos kelia nemažai nerimo Lietuvos gyventojams. Temą kainų lygio dinamika Lietuvoje: priežastys ir pasekmės pasirinkome ne atsitiktinai. Buvo smalsu sužinoti ir suprasti infliacijos esmę, ją sukeliančius veiksnius ir pasekmes.
šio kursinio darbo tikslas yra apžvelgti ir išanalizuoti kainų kaitą, išanalizuoti infliacinius ir defliacinius procesus Lietuvoje nuo 1990 metų, išsiaiškinti to priežastis ir pasekmes. Savo tikslą pasiekėmė tik dalinai, nes nepavyko rasti tikslių duomenų mūsų nagrinėjamu klausimu.
Tema padalinome į tris dalis. Pirmoje dalyje pateikiame teorinius kainų lygio kaitos ir jų rodiklių apibrėžimus, nagrinėjame infliacijos priežastis ir pasekmes, taip pat infliacijos ir nedarbo bei infliacijos ir palūkanų tarpusavio ryšį. Pateikėme keletą kovos su infliacija būdų. Antroje dalyje nagrinėjame kainų lygio dinamiką Lietuvoje nuo nepriklausomybės atkūrimo iki įstojimo į europos sąjungą. Šis laikotarpis buvo labai svarbus Lietuvai: perėjimas į rinkos ekonomiką, savų pinigų ir ekonominės bazės kūrimas, pasiruošimas narystei es. Trečioje dalyje nagrinėjome Lietuvą kaip europos sąjungos valstybę. Per keturiolika metų Lietuvoje susiformavo nedidelis infliacijos procentas, buvo spartus ekonomikos augimas. Šioje dalyje pateikiame ekonomistų prognozes, kaip keisis kainų lygis įvedus eurą.
Daugiausiai rėmėmės Lietuvos banko duomenimis, įvairių konferencijų medžiaga bei monografijomis. Teorinei daliai medžiagos radome tiesiog makroekonomikos vadovėliuose.
Yra nepakankamai literatūros, nagrinėjančios kainų lygio kaitą Lietuvoje iki 1999 metų. Esamoje literatūroje statistiniai duomenys yra netikslus, infliacijos ir defliacijos problemos nagrinėjamos tik bendrais bruožais, nepateikiamos šių procesų pasekmės.
Kiekviena rinkomės labiau patinkančią kursinio darbo dalį. N. Kupreščenkaitė nagrinėjo infliacinius ir defliacinius procesus Lietuvoje nuo nepriklausomybės atkūrimo iki narystės es, o j. Radėvič nagrinėjo Lietuvą nuo 2004 metų bei domėjosi tolimesnėmis kainų lygio kaitos prognozėmis. Teorinę dalį dalinomės pusiau.
Buvo labai įdomu rašyti šį kursinį darbą ir sužinoti, kaip ir kodėl keitėsi kainos Lietuvoje. Pačios kainų kaitą nuo prisimename kažkur nuo 2001 metų, todėl buvo labai įdinfliacija vadinamas bendrojo kainų lygio kilimas, dėl kurio krinta piniginio vieneto perkamoji galia. Infliacija yra tuo atveju, kai kyla bendras kainų lygis.
- Microsoft Word 93 KB
- 2011 m.
- 47 puslapiai (12561 žodžiai)
- Universitetas
- Morta
-