Kainų lygio dinamika Lietuvoje. Priežastys ir pasekmės.


Infliacijos dinamika lietuvoje. Defliacijos priežastys. Infliacijos kaita lietuvoje. Infliacija lietuvoje 1995. Referatas nemokamai. Infliacijos priežasčių ir pasekmių ekonomine analize. Kainu lygis lietuvoje. Lietuvos kainu lygis. Infliacijos dinamika nuo 2000. Dinamika ekonomikoje.

Įvadas. Kainų lygio kitimas. Infliacija. Infliacijos esmė, rūšys ir tempai. Infliacijos priežastys ir padariniai. Infliacija ir nedarbas. Filipso kreivė. Infliacija ir palūkanų norma. Fišerio efektas. Antiinfliacinės priemonės. Defliacijos esmė ir priežastys. Kainų lygio rodikliai. BVP defliatorius. Vartotojų kainų indeksas. Bvp defliatoriaus ir vartotojų kainų indekso skirtumai. Gamintojų kainų indeksas. Kainų lygio dinamika Lietuvoje 1990-2004 metais. Kainų lygio kaita Lietuvoje 1990-1994 metais. Rusijos ekonominė blokada. Realaus BVP smukimas. Pinigų politika ir infliacija. Kainų lygio kaita Lietuvoje 1995-1998 metais. Kainų lygio kaita Lietuvoje 1999-2000 metais. Kainų lygio kaita Lietuvoje 2001-2003 metais. Kainų lygio dinamika Lietuvoje 2004-2008 metais. Vartotojų kainos 2004 metais. Vartotojų kainų indekso kaitos priežastys 2005 metais. Vartotojų kainų indekso kaitos priežastys 2006 metais. Kainų kaitos priežastys 2007 metais. Kainų lygio kitimo prognozės prisijungus prie euro zonos. Išvados. Literatūra ir informaciniai šaltiniai.

Infliaciniai procesai – labai skaudūs Lietuvai. Nuolatinis prekių kainų kilimas, brangstančios paslaugos kelia nemažai nerimo Lietuvos gyventojams. Temą kainų lygio dinamika Lietuvoje: priežastys ir pasekmės pasirinkome ne atsitiktinai. Buvo smalsu sužinoti ir suprasti infliacijos esmę, ją sukeliančius veiksnius ir pasekmes.

šio kursinio darbo tikslas yra apžvelgti ir išanalizuoti kainų kaitą, išanalizuoti infliacinius ir defliacinius procesus Lietuvoje nuo 1990 metų, išsiaiškinti to priežastis ir pasekmes. Savo tikslą pasiekėmė tik dalinai, nes nepavyko rasti tikslių duomenų mūsų nagrinėjamu klausimu.

Tema padalinome į tris dalis. Pirmoje dalyje pateikiame teorinius kainų lygio kaitos ir jų rodiklių apibrėžimus, nagrinėjame infliacijos priežastis ir pasekmes, taip pat infliacijos ir nedarbo bei infliacijos ir palūkanų tarpusavio ryšį. Pateikėme keletą kovos su infliacija būdų. Antroje dalyje nagrinėjame kainų lygio dinamiką Lietuvoje nuo nepriklausomybės atkūrimo iki įstojimo į europos sąjungą. Šis laikotarpis buvo labai svarbus Lietuvai: perėjimas į rinkos ekonomiką, savų pinigų ir ekonominės bazės kūrimas, pasiruošimas narystei es. Trečioje dalyje nagrinėjome Lietuvą kaip europos sąjungos valstybę. Per keturiolika metų Lietuvoje susiformavo nedidelis infliacijos procentas, buvo spartus ekonomikos augimas. Šioje dalyje pateikiame ekonomistų prognozes, kaip keisis kainų lygis įvedus eurą.

Daugiausiai rėmėmės Lietuvos banko duomenimis, įvairių konferencijų medžiaga bei monografijomis. Teorinei daliai medžiagos radome tiesiog makroekonomikos vadovėliuose.

Yra nepakankamai literatūros, nagrinėjančios kainų lygio kaitą Lietuvoje iki 1999 metų. Esamoje literatūroje statistiniai duomenys yra netikslus, infliacijos ir defliacijos problemos nagrinėjamos tik bendrais bruožais, nepateikiamos šių procesų pasekmės.

Kiekviena rinkomės labiau patinkančią kursinio darbo dalį. N. Kupreščenkaitė nagrinėjo infliacinius ir defliacinius procesus Lietuvoje nuo nepriklausomybės atkūrimo iki narystės es, o j. Radėvič nagrinėjo Lietuvą nuo 2004 metų bei domėjosi tolimesnėmis kainų lygio kaitos prognozėmis. Teorinę dalį dalinomės pusiau.

Buvo labai įdomu rašyti šį kursinį darbą ir sužinoti, kaip ir kodėl keitėsi kainos Lietuvoje. Pačios kainų kaitą nuo prisimename kažkur nuo 2001 metų, todėl buvo labai įdinfliacija vadinamas bendrojo kainų lygio kilimas, dėl kurio krinta piniginio vieneto perkamoji galia. Infliacija yra tuo atveju, kai kyla bendras kainų lygis.

  • Microsoft Word 93 KB
  • 2011 m.
  • 47 puslapiai (12561 žodžiai)
  • Universitetas
  • Morta
  • Kainų lygio dinamika Lietuvoje. Priežastys ir pasekmės.
    10 - 1 balsai (-ų)
Kainų lygio dinamika Lietuvoje. Priežastys ir pasekmės.. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kainu-lygio-dinamika-lietuvoje-priezastys-ir-pasekmes.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 27 d. 13:07
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo