Kainu politika referatas


Įvadas. Kainų politikos samprata. Kainų politikos esmė ir tikslai. Kainų politikos rūšys. Kainų nustatymo metodai. Įvairių kainų politikos metodų taikymas. Nenuostolingumo metodas. Kainos nustatymas orientuojantis į paklausą. Kainų nustatymas orientuojantis į konkurencijos lygį. Konkurencinė situacija rinkoje. Kainų politika šiuolaikiniame gyvenime. Išvados. Literatūra.

Darbo tikslas - išsiaiškinti kainos ir kainų politikos ekonominę prasmę.

Darbo uždaviniai:

* Išsiaiškinti kainų politikos esmę ir tikslus.

* Nustatyti kainų politikos rūšis (strategijas).

* Išanalizuoti kainų nustatymo metodus.

Kainas galima keisti labai greitai, netgi ta pačia dieną. Tačiau kainų politika visada turi būti nukreipta į pirkėjus bei jų elgseną, kadangi nuo jų priklauso apyvarta. Pakėlus kainą gaunamas pelnas, mažesnė kaina gali pelno ir neduoti, bet gali pritraukti labai daug pirkėjų. Be to į kainų pokyčius labai reaguoja konkurentai, ir todėl nuo jų irgi priklauso pardavimo kaina. Konkurentai į pokyčius gali reaguoti įvairiai: gali nekreipti dėmesio, gali elgtis agresyviai, netgi būna, kad atsisako produkto. Todėl yra labai sunku nustatyti kada ir kokią kainą nustatyti viena ar kita įmonė. Todėl mums yra labai svarbi kainų politika.

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2015 m.
  • 22 puslapiai (5884 žodžiai)
  • Universitetas
  • Teja
  • Kainu politika referatas
    10 - 4 balsai (-ų)
Kainu politika referatas. (2015 m. Vasario 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/kainu-politika-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 18 d. 11:39
×