Kaip apie gėrio ir blogio kovą kalbama šiuolaikinėje kultūroje. Argumentuokite savo požiūrį.


Gerio ir blogio kova siuolaikineje kulturoje. Gėris ir blogis siuolaikineje kulturoje. Geris ir blogis rašinys. Geris ir blogis. Blogio ir gerio kova. Gerio ir blogio kova kulturoje. Kova tarp gėrio ir blogio. Rasinys apie blogi. Blogis ir geris siuolaikineje kulturoje. Blogis rasinys.

Kaip apie gėrio ir blogio kovą kalbama šiuolaikinėje kultūroje. Argumentuokite savo požiūrį. Lietuvių kalbėjimo potemė 2012m.

Gėrio ir blogio kova – tai neišsprendžiamas konfliktas,kurį nagrinėjo net ir garsieji antikos filosofai: aristotelis, platonas, sokratas. Šią kovą aprašė garsus rašytojas getė savo kūrinyje „faustas“, apie šį konfliktą kalbėjo ir lietuvių rašytojas kazys boruta, rašydamas „baltaragio malūną“. Manau, klausimas „kas nugalės – gėris ar blogis? “ yra užduodamas ir mūsų dienų kultūroje. Šiame savo darbe norėčiau apžvelgti, kaip apie nesibaigiančią kovą tarp gėrio ir blogio, kalba šiuolaikiniai menininkai.

Pirmasis teiginys, kurį nusako šiuolaikinė kultūra – niekada negali žinoti, kokios aplinkybės gali priversti laimėti gėriui, o kokios – blogiui. Kartais žmogus patenka į tokias situacijas, kaip jo vertybės ir nuostatos kardinaliai pasikeičia - juk žmogus nėra robotas, kuris nereaguoja į aplinką bei kitus žmones. Tas aplinkos pasikeitimas ir gali nulemti žmogaus vertybių bei antivertybių pasikeitimą: asmuo gali linkti gėrio pusėn arba atvirkščiai – blogio. Šį teiginį norėčiau pagrįsti švedų režisieriaus filmu „blogis“, paremtu guillouso autobiografine knyga, tokiu pat pavadinimu. Filme pasakojama, kaip vaikinas, kuris ankstesnėse mokyklose buvo „blogiukas“, pakeitęs aplinką pakeičia savo požiūrį į gyvenimą – jo vertybės nusveria antivertybes. Manau, tai labai reikšmingas filmas šių dienų kultūrai – kartais realiame gyvenime žmonėms yra „klijuojamos stereaotipinės etiketės“ apie asmenybės gyvenimą, tačiau, kaip ir minėjau, gyvenimas nėra pastovus – kartais mažytis pasikeitimas gali viską apversti aukštyn kojomis.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (642 žodžiai)
  • Mokykla
  • Deimante
  • Kaip apie gėrio ir blogio kovą kalbama šiuolaikinėje kultūroje. Argumentuokite savo požiūrį.
    10 - 1 balsai (-ų)
Kaip apie gėrio ir blogio kovą kalbama šiuolaikinėje kultūroje. Argumentuokite savo požiūrį.. (2012 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-apie-gerio-ir-blogio-kova-kalbama-siuolaikineje-kulturoje-argumentuokite-savo-poziuri.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 07:25
×