Kaip aš išgyvenu save kaip vertybę?


Esė „Kaip aš išgyvenu save kaip vertybę? “.


Gyvenime žmonės dažnai susiduria su begale problemų ar patiria daugybę naujų iššūkių, nepalankių jų rutinai ir visa tai individams atrodo sunki ir nesibaigianti našta. Tačiau visos neretai vadinamos „bėdos“ ar „problemos“, tokios kaip nepavykęs darbo pokalbis, apipilta nauja suknelė dėl barmeno neapdairumo ar netgi prabangaus daikto gedimas buityje atrodo tarsi nenutrūkstama blogų dienų grandinė, kuri praneša apie žmonių „blogąjį“ gyvenimą. Tačiau kada iš tikrųjų gyvenimas pradeda tapti „bloguoju“?

Mano manymu, tikrąja gyvenimo našta ir „blogojo“ gyvenimo signalu galime vadinti vienintelę problemą – sveikatos nebuvimą. Žmonės, ypatingai jaunimas, dažnai mano, jog sveikata yra svarbu, tačiau ne tiek stipriai, kad tai būtų pagrindinė vertybė, tokia kaip įvairūs materialūs dalykai, paaugliška meilė ar didelis draugų būrys. Esu girdėjusi, kad šiuolaikinėje visuomenėje yra manoma, jog sveikata ir puiki savijauta nereikalauja atsakomybės iš individo, kadangi organizmo atsparumas ligoms yra paskirtas žmogui iš „aukščiau“, tačiau ar tai tikrai tiesa? Į šį klausimą, dėl ko ir kam esu savo gyvenimo kelyje atsakinga, atsakymo ieškojau ganėtinai ilgai. Vieną dieną aš supratau, kad mano savijauta ir sveikatos būklė yra pagrindinė ir didžiausia atsakomybė iš visų galimų, kai mane pradėjo kamuoti žodžiais neapibūdinami stuburo skausmai. Nuo menkiausio fizinio krūvio jaučiau didelį skausmą, tarsi skruzdėlių armijos puolimą, stuburo juosmenyje.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (945 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lilija
  • Kaip aš išgyvenu save kaip vertybę?
    10 - 2 balsai (-ų)
Kaip aš išgyvenu save kaip vertybę?. (2019 m. Spalio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-as-isgyvenu-save-kaip-vertybe.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 25 d. 21:15
×
98 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo