Kaip baudžiava paveikė lietuvių mentalitetą? - Literatūra, 26 potemė


26 kaip baudziava. Šiuolaikinė baudžiava. Lietuvių mentalitetas baudžiava. Baudžiava lietuvoje. Kaip baudzia paveikė lietuviu mentaliteta. Baudžiavos poveikis lietuvių mentalitetui. Mentaliteto pavyzdziu. Baudžiava mentalitetą. Kaip baudziava paveike zmoniu mentaliteta. Baudžiavos įtaka lietuvių mentalitetui.

26 potemė 12 klasei 2015 m. Literatūra (Kultūra). Literatūros šaltiniai, kalbėjimo planas. Potemė apie baudžiavą parašyta kokybiškai laikantis visų reikalavimų.
26. Kaip baudžiava paveikė lietuvių mentalitetą? Savo įžvalgas pagrįskite lietuvių literatūros pavyzdžiais.

Lietuvoje ilgai egzistavo baudžiava. Baudžiava - tai įteisinta pono teisė naudotis valstiečio darbu, turtu ir asmeniu. Šis reiškinys buvo panaikintas tik 19 amžiuje. Tačiau tokie dalykai ilgai neišnyksta, todėl ir šiandien mes jaučiame kaip baudžiava paveikė lietuvių mentalitetą. Dažnai lietuvis galvoja jog aplinka kalta dėl visų jo problemų ir vengia prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą. Net aukštuosiuose visuomenės sluoksniuose toks požiūris gali būti stipriai įsišaknijęs. Šio mentaliteto žmogus laukia jog valdžia jam suteiks didesnę pašalpą, padidins minimalų atlyginimą ir kitaip juo pasirūpins. Tačiau jei pats savimi nepasirūpini tai nelabai kam įdomu. Tada žmogus jaučiasi nelaimingas ir ima jausti pyktį, kas dar labiau menkina jo padėtį. Tačiau jis vengia prisiimti atsakomybę už save. Tai tik viena iš baudžiavos pasekmių lietuvių mentalitetui, tačiau ji daro labai didelę įtaką mūsų gyvenimui. Šiandien savo kalboje plačiau panagrinėsiu baudžiavos poveikį mūsų kultūrai ir mentalitetui ir aptarsiu pagrindines pasekmes ir problemas.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 51 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (1550 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kaip baudžiava paveikė lietuvių mentalitetą? - Literatūra, 26 potemė
    10 - 10 balsai (-ų)
Kaip baudžiava paveikė lietuvių mentalitetą? - Literatūra, 26 potemė. (2015 m. Sausio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-baudziava-paveike-lietuviu-mentaliteta-literatura-26-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 23:24
×