Kaip baudžiava paveikė lietuvių mentalitetą?


Andrius Volanas. Simonas Stanevičius. Jonas Basanavičius. Vincas Kudirka. Juozas Tumas – Vaižgantas. Jurgis Zauerveinas. Jonas Biliūnas.

Senojoje lietuvių literatūroje yra atskleidžiamos įvairios vertybės. Įvairūs įvykiai lėmė lietuvių vertybių ir mentaliteto formavimąsi. Patriotizmas, noras iškovoti savarankišką valstybę, meilė artimam žmogui... Viena ir tikriausiai pagrindinė iš jų yra laisvės troškimas. Ši sąvoka mums yra ypač aktuali, žinant, ką teko patirti, išgyventi mūsų protėviams, seneliams, tėvams. Mūsų tauta daug dirbo, daug kraujo išliejo, kad galėtų vadintis lietuviais, gyvenančiais laisvoje Lietuvoje. Jeigu ne jie, tai mes dabar būtume rusai, vokiečiai arba lenkai... Laisvės samprata buvo, yra ir bus aktuali ne tik mums, bet ir visam pasauliui. Taigi šiandien aptarsiu būtent laisvės troškimą ir kovojimą dėl jos įvairiuose literatūros kūriniuose.

Laisvė yra neatsiejama su įstatymu. Andrius Volanas – evangelikų reformatų veikėjas ir ideologas savo veikale ,,Apie politinę arba pilietinę laisvę“ svarsto visų luomų lygybės, laisvės, teisingumo klausimus. Savo mintis Volanas grindžia tokiais filosofais kaip Aristotelis, Platonas, Ciceronas. Volano viename iš svarbiausių veikalų teigiama, jog įstatymas yra laisvės pagrindas. Visi žmonės turi būtį lygus prieš įstatyma, nepaisant jų materialinės padėties.

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (748 žodžiai)
  • Monika
  • Kaip baudžiava paveikė lietuvių mentalitetą?
    10 - 4 balsai (-ų)
Kaip baudžiava paveikė lietuvių mentalitetą?. (2016 m. Sausio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-baudziava-paveike-lietuviu-mentaliteta.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 20:01
×