Kaip Cicerono moralinių reikalavimų oratoriui laikomasi šiandien? - 8 kalbėjimo potemė 12 klasei


Cicerono moraliniai reikalavimai oratoriui. Cicerono moraliniai reikalavimai. Kaip cicerono moraliniai reikalavimai oratoriui. Cicerono reikalavimai oratoriui. Ciceronas oratorius. Moraliniai reikalavimai oratoriui. Cicerono reikalavimai. Kaip cicerono moraliniu reikalavimu oratoriui laikomasi siandien kalbos planas. Ar senuosiuose lietuvos literatūros tekstuose ryškėjanti laisvės samprata aktuali šiais laikais?. 8 cicerono.

12 klasės kalbėjimo potemė 2014m. Tema: Kalba. 8 potemė su planu. 8. Kaip Cicerono moralinių reikalavimų oratoriui laikomasi šiandien? Savo požiūrį pagrįskite pavyzdžiais.

Jau nuo senų laikų žmonės vertina oratorystės meną. Senovės šumerų molinėse lentelėse mokslininkai iššifruoja pamokymus, kad reikia kalbėti ramiai, aiškiai, nesikarščiuojant, nekeliant balso. Tacitas „Dialoge apie oratorius“ metaforiškai teigė „Oratoriumi gali būti tik tas, kuris išeina į tribūną apsiginklavęs visų rūšių ginklais". Šie ginklai- tai sąmojingumas, teisininkų atmintis, filosofų mintys , iškalba, vaidyba. Tokiu gabumu retas, kuris žmogus yra apdovanotas. Istorijoje tokių asmenybių buvo ne viena: Vladimiras Iljičius Uljanovas, Josifas Stalinas, kad ir koks žiaurus, bet nepakartojamas oratorius buvo ir Adolfas Hitleris. Senovės Romoje vienas žymiausiu oratorių buvo Ciceronas. Jo kultūrinis palikimas yra aktualus ir jaučiamas dar ir šiomis dienomis. Tačiau šiandieniniame pasaulyje aukštinamos kitokios vertybės ir požiūris.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2014 m.
  • 3 puslapiai (970 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kaip Cicerono moralinių reikalavimų oratoriui laikomasi šiandien? - 8 kalbėjimo potemė 12 klasei
    10 - 1 balsai (-ų)
Kaip Cicerono moralinių reikalavimų oratoriui laikomasi šiandien? - 8 kalbėjimo potemė 12 klasei. (2014 m. Vasario 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-cicerono-moraliniu-reikalavimu-oratoriui-laikomasi-siandien---8-kalbejimo-poteme-12-klasei.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 18:05
×