Kaip Cicerono moralinių reikalavimų oratoriui laikomasi šiandien?


Lietuvių rašinys. Kaip Cicerono moralinių reikalavimų oratoriui laikomasi šiandien ? Cicerono moraliniai reikalavimai. Dėl epochų skirtumo , garsūs pasaulio oratoriai laikosi šiek tiek kitokių reikalavimų nei antikos laikais. Kita vertus , geriausi pasaulio oratoriai laikosi tokių pačių arba panašių reikalavimų , kokius nurodė Ciceronas.


Oratorystės menas ir jo svarba žinoma jau nuo pačių seniausių laikų. Šio meno žmonės mokosi ir jį tobulina jau daugiau kaip 2500 metų. Antikos laikotarpiu oratoriui buvo keliami itin dideli reikalavimai. Vienas iš tokių žmonių, kėlęs juos - garsus romėnų retorikas, politikas, filosofas Markas Tulijus Ciceronas. Jis pabrėžė, jog oratorius privalo būti išmintingas, puikiai išmanantis filosofiją, puikios atminties, įvaldęs poetinę kalbą, pasižymintis aktoriniais sugebėjimais. Geras oratorius – tai puikus psichologas, sugebantis valdyti auditoriją, paskatinti ją vienai ar kitai veiklai. Deja, keičiantis epochoms, keitėsi ir oratoriaus paveikslas. Šiandien oratoriaus reikalavimai yra kiek pakitę, o oratoriumi vadinamas kiekvienas kokiai nors auditorijai kalbantis žmogus ir jam nebetaikomi tokie svarbūs kriterijai. Kita vertus, nors ne visi šiandienos oratoriai laikosi griežtų moralinių Cicerono reikalavimų, egzistuoja ir tokių, kurie pasižymi griežtomis nusistatytomis normomis, panašiomis į Cicerono.

Visų pirma, Markas Tulijus Ciceronas – tai romėnų teisininkas, filosofas, karvedys bei retorinės prozos autorius. Dar antikos laikais amžininkų vadintas garsiausiu visų laikų oratoriumi, puikiu stilistu, žymiausiu politiku, pelniusiu tėvynės vardą. Be to, jis – vienintelė garsi Antikos asmenybė. Kadangi jis buvo garsus oratorius, vadinasi jo reikalavimai oratoriui buvo griežti. Cicerono oratorius – tai politikos veikėjas, kurio tikslas – ne gražios kalbos išmokti, o sugebėti deramai ja pasinaudoti.

 • Lietuvių kalba Rašiniai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Egle95
 • 3 puslapiai (1178 žodžiai)
 • Mokykla
 • Lietuvių rašiniai
 • Microsoft Word 47 KB
 • Kaip Cicerono moralinių reikalavimų oratoriui laikomasi šiandien?
  10 - 10 balsai (-ų)
Kaip Cicerono moralinių reikalavimų oratoriui laikomasi šiandien?. (2015 m. Spalio 27 d.). http://www.mokslobaze.lt/kaip-cicerono-moraliniu-reikalavimu-oratoriui-laikomasi-siandien.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 13:57