Kaip elgtis įvykus cheminei taršai


Kaip elgtis įvykus cheminiai taršai. Įvykus cheminei avarijai formuojasi nuodingas debesis (šleifas). Apie įvykusią cheminę. Gavus nurodymą laikinai išvykti iš namų. Patarimai, kaip elgtis cheminio įvykio ar išpuolio atveju. Būkite budrūs, įvertinkite esamus įspėjimo apie išpuolį ar įvykį požymius. Cheminė tarša gali atsirasti po tyčinio pavojingų cheminių medžiagų panaudojimo. Kadangi daugelis cheminių medžiagų yra bekvapės. Patarimai, kaip elgtis ant drabužių ar atvirų kūno vietų patekus pavojingoms cheminėms medžiagoms. Svarbu kuo greičiau pasišalinti nuo taršos šaltinio ir kuo skubiau atlikti dekontaminaciją. Šaltiniai.


Apie įvykusią cheminę nelaimę gyventojams gali būti pranešta: Elektros sirenos gausmu ar nenutrūkstančiais automobilių signalais. Gelbėjimo tarnybos gali taip pat teikti informaciją per garsiakalbius. Gavus patarimą likti namuose ir laukiant tolimesnės informacijos gyventojai privalo: Užsidaryti lauko duris, langus, balkonus, orlaides, užkimšti ventiliacijos angas. Saugoti kvėpavimo takus. Nerūkyti, nevalgyti, užgesinti visus ugnies šaltinius, išjungti visus nereikalingus elektros prietaisus. (sekti tolimesnę informaciją apie avariją) Jeigu cheminės kilmės ekstremalioji situaciją pasiekė didelį mastą, ir keliamą pavojų žmonėms, gali būti priimtas sprendimas gyventojus evakuoti.

Gavus nurodymą laikinai išvykti iš namų, gyventojai privalo: Tiksliai vykdyti gelbėjimo ir avarinių tarnybų, policijos pareigūnų, evakavimo organizatorių nurodymus. Išjungti visus energijos šaltinius, dujas, vandenį, užgesinti ugnį, suvaryti į tvartus lauke esančius gyvulius, pasirūpinti pašaru, vandeniu, užsandarinti tvarto duris, langus, ventiliacijos angas. Pasiimti su savimi dokumentus, apsirengti neperšlampamais drabužiais, ir naudojant turimas kvėpavimo takų apsaugos priemones, skubiai išeiti nurodyta kryptimi.

  • Chemija Skaidrės
  • MS PowerPoint 44 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (473 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Nora
  • Kaip elgtis įvykus cheminei taršai
    10 - 5 balsai (-ų)
Kaip elgtis įvykus cheminei taršai. (2016 m. Gegužės 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-elgtis-ivykus-cheminei-tarsai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 01:49
×