Kaip globalizacija veikia lietuvių kalbą? Lietuvių įskaitos kalbėjimas


Lietuviu kalbos kalbejimo pavyzdziai. Kalbos globalizacija. Lietuvių kalbos globalizacija. Lietuvių kalbos kalbėjimas. Kaip globalizacija veikia lietuvių kalbą referatas. Lietuviu kalbos kalbejimo plano pavyzdys. Kaip globalizacija veikia lietuvių kalbą planas. Globalizacija ir lietuviu kalba. Kaip globalizacija veikia visuomene. Lietuviu kalbejimas pavyzdziai.

Kaip globalizacija veikia lietuvių kalbą? Paaiškinkite remdamiesi šnekamosios ir bendrinės kalbos pavyzdžiais. Kalbėjimo potemė 2012m.

Globalizacija – tai procesas, reiškinys, vykstantis socialinėje plotmėje, apimantis pačias įvairiausias visuomenės, valstybės bei kitų socialinių darinių veiklos sritis, jų aplinką, pasireiškiantis tarpusavio ryšių intensyvėjimu, judėjimu bei kitomis charakteristikomis viso pasaulio mastu. Pagrindiniu tautos išskirtinumo ženklu vis labiau tampa kalba, nes svarbiau tampa nebe vieta, kur esi, o tai, koks tu esi, kaip kalbi. Pasaulyje mūsų, lietuvių, yra tik šiek tiek daugiau nei 3 milijonai, todėl norėdami neišnykti, turime labai branginti, saugoti ir puoselėti savo gimtąją kalbą.

Taigi, kaip globalizacija veikia lietuvių kalbą ?

Kuo toliau, tuo darosi sunkiau išvengti spartaus tarptautinių žodžių daugėjimo, nes veržliai besivystančios ir kiekvieną dieną besikeičiančios technologijos vis sparčiau gamina naujus terminus. Dėl interneto plėtros naujos sąvokos plinta žaibiškai, todėl net ir labiausiai savo kalbas puoselėjančioms tautoms kartais tenka susitaikyti su nesiliaujančiu kitų kalbų žodžių skverbimusi. Akivaizdu, kad lietuvybė jau senokai nebėra aukščiausioji vertybė lietuvoje. Lietuvių kalba vis labiau teršiama svetimų kalbų barbarizmais ir užleidžia savo pozicijas anglų kalbai visuomenės gyvenime. Lietuvių kalba išsigimsta – tai faktas. Šį faktą visi puikiai pripazįsta, tačiau tik retas žmogus ryžtasi bandyti taisyti situaciją. Tačiau to priežastys taip pat labai lengvai suprantamos.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (677 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kaip globalizacija veikia lietuvių kalbą? Lietuvių įskaitos kalbėjimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Kaip globalizacija veikia lietuvių kalbą? Lietuvių įskaitos kalbėjimas. (2012 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-globalizacija-veikia-lietuviu-kalba-lietuviu-iskaitos-kalbejimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 10:47
×