Kaip globalizacija veikia lietuvių kalbą referatas


Įvadas. Kas yra globalizacija ir kaip ji naikina kalbas? Globalizacija iš arčiau informacijos sklaidos ir šiuolaikinės technikos įtaka lietuvių kalbai. Išvados. Literatūra.


Darbą sudaro dvi dalys: teorinė ir praktinė. Teorinėje dalyje atskleidžiami globalizacijos teoriniai aspektai, praktinėje – aptariami globalizacijos padariniai, pasėkmės kalbos nykimui bei pavyzdžiai, kokiais būdais galima mėginti išsaugoti lietuvių kalbą.

Rašant darbą numatoma naudotis mokomaisiais leidiniais ir elektroniniais šaltiniais.

KAS YRA GLOBALIZACIJA IR KAIP JI NAIKINA KALBAS?

Globalizaciją skatina labai daug įvairių veiksnių. Didžiausią poveikį daro informacinė „revoliucija", kuri apima šiuolaikinių ryšio priemonių, interneto, palydovinės televizijos plitimą. Dabar milijardai žmonių turi galimybę neribotai naudotis informacija. Visame pasaulyje galima per televiziją, internetu tiesiogiai stebėti garsius pasaulio įvykius: teroristų išpuolius, politinius pervers- mus, gamtos katastrofas, reikšmingiausias sporto varžybas ir kt. Sparčiai intensyvėja tarptautinis žmonių bendravimas internetu naudojantis Skype, Twitter, Facebook bei kitais socialinias tinklais ir programomis. Per pastarąjį dešimtmetį žmonių integracija su socialinias tinklais ypač padidėjo. Šiais laikas sunku surasti žmogų, kuris neturėtų paskyros nei viename tokiame tinkle. Prie viso to prisideda ir sparčiai besivystančios technologijos: išmanieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai, greitėjantis ir vis pingantis internetas. Tai leidžia žmonėms nuolat būti prisijungus.

Vykstant globalizacijos procesams, daug kalbų, tame tarpe ir lietuvių, nublanksta tarp pasaulyje daugiausiai vartojamų. Žmonės, vartodami svetimą, tačiau labai paplitusią kalbą, pavyzdžiui, anglų, pradeda užmiršti savo gimtąją kalbą, jos ypatumus. Pamirštamas kalbos unikalumas. Taip pat tokiu būdu yra griaunamos tradicijos, tarmiški žodžiai, frazeologizmai, išsireiškimai, posakiai ir kiti nuo senų laikų likę lietuvių kalbos ypatumai.

Lietuvių kalbai dar negresia visiškas išnykimas, nes mūsų kalba yra vis dar labai plačiai vartojama, ja kalba daug žmonių, yra daug išsaugotų literatūros kūrinių, kitų kultūrinių paminklų, kurie primena tautiečiams apie savo gimtąją kalbą. Tačiau aplinkinis pasaulis, besiskverbiantys globalizaciniai procesai ir žmonių migracija daro didelę įtaką mūsų mažai valstybei. Globalizacijos svarbiausias objektas yra rinka, o lietuvių kalba, paprastai tariant, yra nepelninga.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1751 žodžiai)
  • Justas
  • Kaip globalizacija veikia lietuvių kalbą referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Kaip globalizacija veikia lietuvių kalbą referatas. (2016 m. Kovo 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-globalizacija-veikia-lietuviu-kalba-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 00:26
×