Kaip gydyti nušalimus


Kaip gydyti nušąlusias rankas. Nušalusios rankos. Kaip gydyti nušalusias kojas. Nusalusiu ranku gydymas. Nusalusios rankos kaip gydyti. Nusalimai gydymas. Ranku nusalimas gydymas. Kaip isgydyti nusalusias rankas. Ranku nusalimas kaip gydyti. Kaip gydyti nusalusias galunes.

Nušalus reikia gerai, iki sausumo, trinti degtine arba konjaku su druska nušalusias kūno vietas ir leisti nudžiūti. Išvirti 150g. salierų 1 litre vandens, šiek tiek atšaldyti (tiek, kad būtu galima įkišti ranką), įmerkti į nuovirą nušalusią kūno dalį ir ją ten laikyti, kol nuoviras atšals. Po to nušalusią galūnę įmerkti į šaltą vandenį, ją nusausinti ir ištepti kiškio arba žąsies taukais. Nakčiai taukus krupščiai įtrinti ir užsimauti šiltą pirštinę (jeigu nušalusi ranka) arba kojinę (jeigu nušalusi koja).

Nušalusias rankas ar kojas tepti kelis kartus per dieną mišiniu, pagamintų iš 20 lašų žibalo ir sumaišyto su 25 lašų pipirmėtinio aliejaus. Išteptas vietas apvynioti drobiniu audiniu.

Išvirti 150g. Salierų litre vandens, šiek tiek atšaldyti (tiek, kad būtu galima įkišti ranką), įmerkti į nuovirą nušalusią kūno dalį ir ją ten laikyti, kol nuoviras atšals. Nakčiai taukus krupščiai įtrinti ir užsimauti šiltą pirštinę (jeigu nušalusi ranka) arba kojinę (jeigu nušalusi kojesant bendram kūno nušalimui : ligonį paguldyti į vonią su ~25 temperatūros vandenį. Pilant karštą vandenį per 15-20min. Padidinti temperatūrą iki ~36-. Palaikant tokią vandens temperatūrą, daryti energingą viso kūno masažą. Kai normalizuosis kūno temperatūra ir pulsas, ligonį reikia išimti iš vonios, sausai nušluostyti, paguldyti į lovą ir apkloti kaldromis, adijalais.

2 valgomuosius šaukštus susmulkintos ir džiovintos paprastojo ąžuolo žievės užpilti stiklinėmis verdančio vandens ir 15-20 min. Pavirti.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (258 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Kaip gydyti nušalimus
    10 - 3 balsai (-ų)
Kaip gydyti nušalimus. (2011 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-gydyti-nusalimus.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 03:40
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo