Kaip gyvenimas išbando žmogaus dvasinę stiprybę? (2)


Kaip gyvenimas išbando žmogaus dvasinę stiprybę.

Visais laikais gyvenimas įvairiais būdais išbandė žmongų ir jo dvasinę stiprybę. Tie išbandymai pasireiškė įvairiomis formomis ir sudėtingumo lygiais. Problemos šeimoje, socialinė atskirtis, aplinkinių neigiama įtaka ir net tokie žiaurūs būdai, kaip Antrojo pasaulinio karo metais vykę kalinimai lageriuose. Tiesa, dauguma žmonių tokių išbandymų nepatiria per visą savo gyvenimą. Tačiau tie, kurie juos išgyveno, dažniausiai palūžta tiek moraliai, tiek dvasiškai. Tik retais atvejais žmogus sustiprėja.

Pirmiausia, gyvenimas žmogaus dvasinę stiprybę dažnai išbando ir dėl savo šeimos narių, kurie savą pripažysta svarbiu ne kaip žmogus, o kaip materialinės naudos šaltinis. Jau nuo senų laikų atsiranda tokių tėvų, kurie savo vaikus išnaudoja, kad patenkintų savo materialinę naudą, o kad šį poreikį patenkintų, patys nė kiek nesistengia. Panašius gyvenimo išbandymus patyrė ir XXa. pradžios vokiečių prozininko Franco Kafkos novelė „Metamorfozė“ pagrindinis veikėjas Gregoras Zamza.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2015 m.
  • 1 puslapis (659 žodžiai)
  • Mokykla
  • Augustinas
  • Kaip gyvenimas išbando žmogaus dvasinę stiprybę? (2)
    9 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kaip gyvenimas išbando žmogaus dvasinę stiprybę? (2). (2015 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-gyvenimas-isbando-zmogaus-dvasine-stiprybe-2.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 07 d. 07:30
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo