Kaip gyvenimas išbando žmogaus dvasinę stiprybę rašinys (2)


Kaip gyvenimas išbando žmogaus dvasinę stiprybę. Kaip gyvenimas išbando žmogaus dvasinę stiprybę. Priversdamas žmogų atsidurti ribinėje situacijoje. Sukurdamas aplinkybes , kuriose reikia akimirksniu apsispręsti. Būtinybe palikti tėvynę. Išbando meile. Tikėjimo gilumu. Būties ar buities malonumais valdžia , pinigais. Vienatve. Gebėjimu laikytis savo principų , nuostatų.


Visų pirma, žmogaus vidinė stiprybė išbandoma iš jo atimant galimybę būti savo tėvynėje. Lietuvos paskutinio šimtmečio istorija liudija, kad emigracija padidėja ekonominių krizių ar ideologinių perversmų metu. Gimtąją šalį individas palieka savo sprendimu ar yra ištremiamas. Stalino okupacinis režimas į Sibirą trėmė šviesiausius žmones, norėdamas palaužti tautos dvasią, Antrojo pasaulinio karo metais vokiečiai stipriausius vyrus vežė į darbus Vokietijoje, įkalindavo koncentracijos stovyklose. Grįžtant Raudonajai armijai, vengdami sovietinės okupacijos į Vakarus išvyko daug inteligentų. Palikti namus ir tėvynę dar karo pradžioje buvo priversta ir Salomėja Nėris. Ji kartu su savo sūneliu traukėsi į Rusiją, stengdamasi pabėgti nuo artėjančios vokiečių armijos ir gresiančios mirties. Tačiau pabėgimas bei gyvenimas svetimoje šalyje nebuvo lengvas. Poetė nuolat ilgėjosi savo namų, ten likusių artimųjų. Visas šis ilgesys geriausiai atsispindi jos karo metų eilėraščių rinkinyje ,,Prie didelio kelio“.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (313 žodžiai)
  • Mokykla
  • Elvinas
  • Kaip gyvenimas išbando žmogaus dvasinę stiprybę rašinys (2)
    10 - 6 balsai (-ų)
Kaip gyvenimas išbando žmogaus dvasinę stiprybę rašinys (2). (2016 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-gyvenimas-isbando-zmogaus-dvasine-stiprybe-rasinys-2.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 23:21
×